Türkiye’de Sokağa Çıkma Yasakları Devam Ediyor

Türkiye’de Sokağa Çıkma Yasakları Devam Ediyor
62 / 100

Pazartesi günü itibari ile başlamış olan sokağa çıkma yasağına tepkiler çığ gibi büyüyor. Vatandaş ne yapacağını şaşırmış durumda olan biteni izliyor. Ancak yasağa uymayan, yasağı yanlış anlayan da birçok kişi mevcut. can almaya devam ederken yasakları hiçe sayarak insan sağlığını tehlikeye atan bilinçsiz vatandaşlara da emniyet güçleri tarafından ceza yazılmaya devam ediyor.

1Yasaklar Hakkında Son Durum Nedir?

Yasaklar Hakkinda Son Durum Nedir

Ülkemizde yaklaşık bir yıldır salgın hatalık olarak nitelendirilen Covid-19 son zamanların en yüksek hasta sayısına ulaşmış durumdadır. İnsanların tedbirsizliği ve vurdumduymazlığı bu salgının daha da ileri bir safhaya taşınmasına sebep olmuştur. Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklamalar doğrultusunda sokağa çıkma yasaklarına ek olarak getirilen kısıtlamalarda salgının ilerlemesine engel olmak adına alınmış tedbirlerden sadece birkaçı. Peki, bunlar ne kadar yeterli? Bu önlemler salgının ilerlemesini durduracak mı ya da yavaşlatacak mı en önemli soru bu. Evden çıkmaya korkar hale gelen insanlar artık market alışverişi bile yapamayacak duruma gelmiş durumda. Bu durum evlere servis ve paket servislerinde yoğunluk yaşanmasına normal zamanların iki ya da üç katı kadar bir artışa sebep oldu ama bu paketler hijyen kurallarına göre hazırlanıyor mu tartışılır bir konu. Ne şekilde hazırlandığını bilmediğimiz bu paketlerin hazırlanmasında kaç kişinin elinden geçtiğini çözmek tam bir kâbus etkisi yaratıyor.

2Evde Vakit Geçirmek Nasıl?

Evde Vakit Gecirmek Nasil

Artık eskiden daha fazla evinde zaman geçiren çoğu aile bu durumdan memnun. Sosyal yaşantı olarak bu virüs insanları yormuş olsa da ailesi ile zaman geçirmeye başlayan bireyler bu durumdan oldukça memnun.

3Masa Oyunlarına İlgi Büyüyor

Masa Oyunlarina Ilgi Buyuyor

Evde vakit geçirme süresinde çeşitli zaman geçirecek şeyler arayan aileler çareyi masa oyunlarında ve el becerilerini geliştirme yönünde yaptığı çalışmalarda buluyor. Satranç tavla, iskambil, uno gibi oyunlara ilgiler günden güne artmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra birçok sanat faaliyetlerini de evlerinde yürütmeye başlayan vatandaşlar bu durumdan oldukça memnun. Resim yapan, karikatür ya da çizgi kahraman çizen ve hikaye yazan kişilerin sayısında da ciddi artışlar söz konusu.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yüksek selam ve sevgilerimle, bendeniz la edri nam-ı diğer Ogsijen. Sizlere yüksek bir divandan değil tüm dünyaya ulaşabilen geniş internet ağı vasıtası ile ulaşıyorum. Sesimin yüksek çıkması, kelimelerimin ve düşüncelerimin bol Ogsijen içermesinden kaynaklıdır. Paylaşımlarımda alıcı ayarlarınızla oynamanıza gerek yoktur.

Yorum Yap