İlginizi Çekebilir
Hobi Önerileri

Son Yılların En Romantik 7 Türk Aşk Filmleri

Türk Aşk Filmleri
72 / 100

Battaniye altına yerleşip, doyasıya film keyfi yapmak istiyorsanız, mutlaka sizler için derlediğimiz bu listeye göz atmalısınız. Romantizmin, acının, tutkunun ve hüznün baştan sona sizi saracağı, Türk sinemasının en başarılı aşk filmleri, başka dünyalara yolculuk yapmanızı sağlayacak.

1Kelebeğin Rüyası (2013) IMDB Puanı: 7,8

Kelebegin Ruyasi 2013 IMDB Puani

Yılmaz Erdoğan tarafından yazılıp, yönetilen filmde 2. Dünya Savaşı sırasında Zonguldak’ta memurluk yapan genç şairler, Muzaffer Tayyip Uslu ve Rüştü Onur’un hayat hikâyeleri anlatılıyor. Türkiye’nin Oscar adayı olan filmde iki yakın arkadaşın aşkla ve veremle imtihanları gözler önüne seriliyor.

2Acı, Tatlı, Ekşi (2017) IMDB Puanı: 6,3

Aci Tatli Eksi 2017 IMDB Puani

Başrollerini Özge Özpirinçci ile birlikte Buğra Gülsoy’un paylaştığı Acı, Tatlı, Ekşi, çocukluktan gençliğe uzayıp giden hüzünlü bir aşkın hikayesini anlatıyor. Film izleyiciye gerçek aşkın hiçbir engel tanımadığını en duygusal şekilde anlatıyor.

3İkimizin Yerine (2016) IMDB Puanı: 6,9

Ikimizin Yerine 2016 IMDB Puani

Kendinden 20 yaş büyük olan öğretmenine aşık olan Çiçek, daha ilk aşkının sevincini yaşayamadan, geçmişinde gömülü olan gerçekleri acıyla öğrenmek zorunda kalır. Filmde Serenay Sarıkaya ve Nejat İşler harika bir uyum içinde izleyicinin övgünü kazandılar.

4Senden Bana Kalan (2015) IMDB Puanı: 6,7

Senden Bana Kalan 2015 IMDB Puani

Bir Güney Kore uyarlaması olan filmde dedesinin mirasını hak edebilmek için sınava tabi tutulan şımarık ve vurdumduymaz Özgür’ün ilk aşkı ve ilk hüznü anlatılıyor.  

5Aşk Tesadüfleri Sever (2011) IMDB Puanı: 7,3

Ask Tesadufleri Sever 2011 IMDB Puani

Çocukluktan gençliğe ve yetişkinliğe doğru akıp giden zaman içinde hayatları onlar farkında olmasa da sürekli kesişen iki insanı anlatıyor Aşk Tesadüfleri Sever film. Buram buram aşk ve gözyaşı için şimdiden hazırlanın.

6İncir Reçeli (2011) IMDB Puanı: 6,6

Incir Receli 2011 IMDB Puani

Halil Sezai ve Melike Güner’in izleyicide derin izler bırakan filmi, Duygu ve Metin’in gizemli ve aynı derecede hüzünlü aşkını anlatıyor. Mendillerinizi hazırlasanız iyi olur.

7İncir Reçeli (2011) IMDB Puanı: 6,6

Baska Dilde Ask 2009 IMDB Puani

Mert Fırat ve Saadet Aksoy’un başrolleri paylaştığı film, aşkın bir başka dilini ya da dilsizliğini anlatıyor. İşitme engelli Onur ve Zeynep, arasında yaşananlar izleyiciye aşkın en güzel hallerinden birisini sunuyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yüksek selam ve sevgilerimle, bendeniz la edri nam-ı diğer Ogsijen. Sizlere yüksek bir divandan değil tüm dünyaya ulaşabilen geniş internet ağı vasıtası ile ulaşıyorum. Sesimin yüksek çıkması, kelimelerimin ve düşüncelerimin bol Ogsijen içermesinden kaynaklıdır. Paylaşımlarımda alıcı ayarlarınızla oynamanıza gerek yoktur.

Yorum Yap