Trendlerdeki Yazı

Pandemi Sürecinde Gıda Takviyeleri Önemi

gıda-takviyeleri
73 / 100

Bağışıklık sisteminin güçlü olması ve kullanılması insan vücudunu zararlı mikroorganizmalara karşı korumada en ideal yöntemdir. gibi sağlığımızı tehdit eden süreçlerde bağışıklık sistemini zinde tutmak oldukça önemlidir. Bu gibi dönemlerde, bağışıklık sistemine ekstra özen göstermek, dikkatli beslenmek, kaliteli uyku uyumak ve tüm bunları sürdürebilir kılmayı hedeflemek gerekir. Bu nedenle pek çok insan, işi bir miktar kolaylaştırmak amacıyla gıda takviyeleri kullanmayı dener. Kullanılan ek gıda ve vitaminler sayesinde bağışıklık sisteminiz çok daha güçlü bir savunma mekanizması oluşturur. 

Gida Takviyesi Destegi Neden Kullanilmal df3e
Pandemi Sürecinde Gıda Takviyeleri

1 Ve Gıda Takviyeleri Ne İşe Yarar?

Yine aynı şekilde, vücudun vitaminlere ihtiyacı olduğu gibi çeşitli minerallere de ihtiyacı vardır. Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için vücuttaki vitamin ve mineral miktarının dengede olması gerekir. İnsanlar vücutları için gerekli olan vitamin ve mineralleri karşılamak amacıyla gıda takviyesi kullanırlar. Bazıları ise vitamin ve mineral eksikliğini gidermek için ek gıdalara başvurur. 

Vitamin ve gıda takviyelerinin pek çok faydası vardır, tercih ettiğiniz türe göre faydaları farklıdır. Örneğin; kalsiyum ya da D vitamini içeren bir gıda takviye ürünü kullanıyorsanız, bu ürün kemik güçlenmesi açısından faydalı olacaktır. Folik asit içeren gıda takviyeleri ise hamile kadınlara yardımcı olacaktır. Çünkü folik asit, düşük ve doğum kusuru risklerini en aza indirmek için mükemmel bir ek gıdadır. Çinko, bakır, lutein, zeaksantin, C ve E vitaminleri içeren ek gıdalar yaşın ilerlemesiyle ortaya çıkan; sarı nokta hastalığına sahip kişilerdeki görme kaybı gibi problemleri hafifletmeye yardımcı olur. Omega-3 içeren takviye gıdalar ise kalp rahatsızlığı olan insanların problemlerini azaltmaya yardımcı olabilir. Bütün bu ürünler ilaç kapsamına girmez ve hatta rahatlıkla kullanabileceğiniz doğal ürünlerdir de denebilir.

2Gıda Takviyesi Kullanmak Nasıl Hissettirir?

Öncelikle psikolojik açıdan çok daha iyi hissedeceğinizin garantisi verilmektedir. Çünkü gıda takviyeleri daha sağlıklı olmak, çok daha iyi hissetmek amacıyla kullanılan ürünler olduğu için kullanılmaya başlandığı zaman psikolojik olarak çok rahat hissetmeye başlarsınız. Fiziksel açıdan da aynı şeyleri söylemek mümkündür. Kullandığınız takviyeler sayesinde vücut kendi kendini onarabilir, çok daha iyi bir duruma getirebilir ya da zaten iyi bir durumdaysanız bunu sürekli olarak kontrolde tutmayı sağlayabilir. Dolayısıyla ek gıdalar sayesinde hem psikolojik hem de fiziksel açıdan iyi bir durumda olacağınızdan hiç kuşkunuz olmasın. 

3İnsanlar Neden Gıda Takviyeleri Kullanma İhtiyacı Hissediyor

Sağlıklı beslenen insanlar için herhangi bir ek gıda ya da vitamin (gıda takviyeleri) kullanımına ihtiyaç yoktur. Fakat düşük enerjili besinler tüketenler, dengeli ve yeterli beslenemeyenler, belirli gıdaları tüketmeyenler örneğin vejetaryenler, hamile ya da emziren kadınlar, yaşlılar, menopoz dönemindeki kadınlar, uzun süreli ilaç kullananlar, alerjik gibi çeşitli hastalıkları olan insanlar ve diyaliz tedavisi gören insanlar sağlıklı ve zinde olabilmek amacıyla vitamin ve gıda takviyesi kullanırlar. 

4 Ne İşe Yarar?

Pharmaton, günümüzde yaygın olarak kullanılan gıda takviyelerinden biridir. Pharmatonun üretiliş amacı insanların stresi doğru yönetme, yorgunluğu azaltma, yetersiz beslenmenin neden olacağı çeşitli hastalıkları azaltmak ya da engellemektir. Pharmaton’un birçok çeşidi vardır. İnsanların kendilerine uygun olan Pharmaton’u seçmesi önemlidir. Yetişkin, genç, çocuk, hamile, emzirenler için farklı çeşitler mevcuttur. 

pharmaton
Pharmaton Ne İşe Yarar

Pharmaton’un Faydaları

Pharmaton, gün boyunca karşılaşacağınız zorlu süreçlerle daha iyi başa çıkmanızı, psikolojik ve fizyolojik yorgunluğunuzu hafifletmeyi hatta çeşitli küçük sorunlara tedavi amaçlı kullanılabilen bir üründür. Düzenli kullanımı sağlayabilirseniz bir çeşit beslenme düzeni oluşumu da sağlayacaktır. Pharmatonu doğru kullandığınız zaman sağlıklı bir hayata yeni bir başlangıç yapmanız mümkün olacaktır. 

6Gıda Takviyeleri Nasıl Kullanılmalıdır?

Gıda takviyelerinin kullanım tavsiyeleri değişkendir. Bazı gıda takviyelerinin yemeklerden sonra kullanılması tavsiye edilirken bazılarının ise aç karnına ya da günün herhangi bir saatinde tüketilen bir öğün ile birlikte kullanımı uygundur. Kısacası kullanılan takviye çeşidinin kullanım tavsiyelerine dikkat etmek oldukça önemlidir. Kullanım tavsiyesine uygun tüketilmediği takdirde istenmeyen sorunlar ortaya çıkabilir ve bu sorunlar sağlığınızı tehdit edebilir.

Yorum Yap
Yazı Kaynakları

Yazar Hakkında

Yüksek selam ve sevgilerimle, bendeniz la edri nam-ı diğer Ogsijen. Sizlere yüksek bir divandan değil tüm dünyaya ulaşabilen geniş internet ağı vasıtası ile ulaşıyorum. Sesimin yüksek çıkması, kelimelerimin ve düşüncelerimin bol Ogsijen içermesinden kaynaklıdır. Paylaşımlarımda alıcı ayarlarınızla oynamanıza gerek yoktur.

Yorum Yap