İlginizi Çekebilir

Kolaylıkla Almanca Öğreneceğiniz 5 Harika Site

Kolaylıkla Almanca Öğreneceğiniz 5 Harika Site
81 / 100

Almanca öğrenmek istiyor ama hangi siteden daha iyi verim alabileceğinizi bilemiyor musunuz? Sizler için kolaylıkla Almanca Öğreneceğiniz 5 harika siteyi sizin için araştırdık. Bu sıkıntıyı yaşayanlar için yazımızda çeşitli online sitelerden biraz bahsettik. İlk olarak Almanca öğrenmek ve Almancasını geliştirmek isteyenler bu sitelerde gerçek insanlarla konuşarak dil pratiği yapabiliyorlar. Bunun dışında gramer bilgisi ve yeni kelimelerle birlikte dinleme ve konuşma seviyenizi de arttırıyor.

1 5 Harika Site | Lang-8

Lang 8

Almanca online öğretim siteleri arasında en köklü ve kaliteli eğitim veren Lang-8 üzerinden siteye yazdığınız yazıları yüklüyorsunuz. Ana dili Almanca olan kişilerin yazılarınızı inceleyebildiği bu platformda bizzat bu kişiler tarafından yanlışlarınız düzeltiliyor ve size çeşitli tavsiyeler veriliyor. Özellikle tez, ödev ve araştırma yazılarınız için destek alabileceğiniz en temel web sitesi diyebiliriz.

2Almanca Öğreneceğiniz 5 Harika Site | Duolingo

1 OBhTsl trfa16EMmuhDlJQ

Ücretsiz hizmet veren bir web sitesi bir de uygulaması var. Aynı anda iki seçenek sunması bakımından verimli bir şekilde yeni kelimeler ve dilbilgisini öğrenebilirsiniz. Çoğunlukla telaffuz üzerine yoğunlaşan Duolingo aynı zamanda hedefler koyarak, programı kullanırken ne kadar ilerlediğini gösteriyor. Biraz teşvike ihtiyacı olanlar adına yeni derslerin kilidi açabilmek için diğer dersleri tamamlamak gerekiyor.

3Almanca Öğreneceğiniz 5 Harika Site | Babbel

Babbel

Birçok farklı dilde eğitim veren Babbel sitesi, Almanca konusunda sizlere birçok eğitim alanı sunuyor. Siteye giriş kısmında ilk olarak eğitimlere başlamadan önce kısa bir teste tabi tutuluyorsunuz. Test sonucunda seviyeniz belirlenerek, sizin için uygun olan dersleri takip edebilmeniz sağlanıyor.

4Almanca Öğreneceğiniz 5 Harika Site | Deutsch-lernen

Deutsch lernen

Site yoğun olarak Almanca kelime dağarcığını geliştirmek üzerine kurulmuş. Almancanızı geliştirmenizi sağlayacak çok amaçlı sitelerden olan Deutsch-lernen, Almanca öğrenirken kelime bilgisinin önemini vurguluyor. Sitenin eğlenceli ve avantajlı yanı görsel hafızanıza işleyen bir yapıya sahip olması. İlk olarak size kısa testler uygulayarak, kelime bilginizi ölçüyor. Daha sonra ise size uygun bir çalışma sistemi kullanıyor. Sitede aynı zamanda kelimelerin sesli telaffuzlarına da yer verilmiş.

5Learning German Online

Learning German Online

Almanca öğrenmenizi ve geliştirmenizi sağlayan en iyi platformlardan birisi de Learning-German-Online. Site çoğunlukla dilbilgisi üzerine yoğunlaşıyor. Temel konular ile başlayarak, ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirebileceğiniz dersler ve anlatımlar mevcut. Dilbilgisini geliştirmek ve daha iyi kavramak için oldukça başarılı bir site diyebiliriz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yüksek selam ve sevgilerimle, bendeniz la edri nam-ı diğer Ogsijen. Sizlere yüksek bir divandan değil tüm dünyaya ulaşabilen geniş internet ağı vasıtası ile ulaşıyorum. Sesimin yüksek çıkması, kelimelerimin ve düşüncelerimin bol Ogsijen içermesinden kaynaklıdır. Paylaşımlarımda alıcı ayarlarınızla oynamanıza gerek yoktur.

Yorum Yap