Kendinizi Geliştirebileceğiniz 6 Youtube Kanal Önerisi

Kendinizi Geliştirebileceğiniz 6 Youtube Kanal Önerisi
71 / 100

Günümüz dijital dünyanın hızlı bir şekilde geliştiği ve insanların pek çok ihtiyacını sanal olarak karşılayabildiği Youtube Kanal’ları bir devir. Özellikle bilgi edinme ve bilgiye ulaşma konusunda çok sayıda kaynağa sahibiz. Ancak bazen bu kanallar faydasız ve gereksiz kişiler tarafından doldurulmakta ve talep edilen bilgiye ulaşmak doğal olarak zorlanmaktadır. İşte bu yüzden sizler için bu yazımızda kendinizi geliştirebileceğiniz Youtube kanallarını inceledik.

1+90

48525021 303 1

Sloganı ‘tarafsız gündeme bağlan’ şeklinde olan +90 Youtube kanalı, Alman, Amerikan, İngiliz, Fransız menşeili 4 farklı haber kanalının ortak bir Youtube kanalı aracılığıyla Türkçe yayın yapan koludur. Birçok bağımsız konu hakkında farkındalık yaşayabileceğiniz bir Youtube kanalı olarak faydalanabilirsiniz.

2Barış Özcan

Baris Ozcan

Barış Özcan’ı ve Youtube kanalını çok sayıda insan bilir. Ancak biz yine de bilmeyenler için değinmek istedik. Hukuk mezunu olan Barış Özcan, Youtube kanalı açmadan önce farklı platformlarda danışmanlık ve sosyal medya ile ilgili konular üzerine çalışmış. Günümüzde Youtube kanalının abone sayısı 4 milyonun üzerindedir. Barış Özcan’ın Youtube kanalı aracılığıyla güncel ve enteresan konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

3Diamond Tema

Diamond Tema

Bilgili ve bilsigini yaymak isteyen genç bir kişinin açtığı Youtube kanalı son dönemde popülaritesini arttırmış durumda. Din, Felsefe, bilim ve tarih üzerine videolar üretilen kanal, yargılayıcı olmaktan ziyade bilgiye ulaştırıcı etkisi sayesinde yargılarını kırıp, pek çok konuyu öğrenmek isteyen kişilerin tercih edebileceği bir kanal.

3Khan Academy Türkçe

Khan Academy Turkce

2006 yılında eğitmen Salman Khan tarafından kurulan ve tüm dünyaya yayılan Khan Academy, ‘herkese, her yerde, dünya standartlarında ve bedelsiz eğitim’ sloganına sahiptir. Kar amacı kurmayan kuruluşun Türkçe platformuna bu kanal aracılığıyla erişim sağlayabilirsiniz.

5PANDORA

PANDORA

Aslında PANDORA tek bir Youtube kanalı değil. Akademi, felsefe, sanat, politika gibi konularda PANDORA’nın farklı kanalları bulunuyor. Kendini geliştirmek isteyen kişilerin rahatlıkla faydalanabilecekleri Youtube kanalları arasındadır.

6Çeviri Konuşmalar

Ceviri Konusmalar

Çeviri Konuşmalar Youtube kanalı, aslında hepimizin ah keşke Türkçe olsa da anlasak dediğimiz bazı konuşmaları altyazılı şekilde Youtube kullanıcılarına sunmaktadır. Yapılan çevirilerin çoğunluğu edebiyat ve sanat dünyasının önemli isimlerinin yaşadıkları dönemde yaptıkları konuşmaları ya da röportajları içeriyor. Merakı olanlar için oldukça yararlı bir Youtube kanalı diyebiliriz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yüksek selam ve sevgilerimle, bendeniz la edri nam-ı diğer Ogsijen. Sizlere yüksek bir divandan değil tüm dünyaya ulaşabilen geniş internet ağı vasıtası ile ulaşıyorum. Sesimin yüksek çıkması, kelimelerimin ve düşüncelerimin bol Ogsijen içermesinden kaynaklıdır. Paylaşımlarımda alıcı ayarlarınızla oynamanıza gerek yoktur.

Yorum Yap