İlginizi Çekebilir

İspanyol Filmlerine Merakınız Varsa Mutlaka İzlemeniz Gereken Filmler

İspanyol Filimleri
68 / 100

İspanyol filmlerine son zamanlarda ülkemizde oldukça fazla ilgi gösterilmeye başlamış ve sevilmiştir. Birçok İspanyol yapımcının filmi hala popülerliğini korumaktadır. Şimdi o filmlerden birkaçını sizin için sıraladık.

1

Olum Uykusu

2011 yapımı olan filmde olay Barcelona şehrinde bir apartman dairesinde geçmektedir. Görevli olarak çalışan Cesar, işi gereği daire sakinlerinin özel hayatlarına tanıklık etmektedir.  Apartmanda özellikle ilgisini çeken bir kadın vardır ve adı Clara. Clara hayata her zaman neşeli bakan ve mutlu olmayı kendine görev edinmiş bir kadındır. Cesar ise insanlara acı çektirmekten zevk alan bir psikopattı. Clara’nın bu tavrı ona pahalıya mal olacak.

2

Olum Cigligi

Angela gazetecilik yapan bir kadındır ve hep aradığı fırsat nihayet ayağına kadar gelmiştir. Kameramanı Pablo ile itfaiyecileri konu alarak yaptıkları program esnasında bir ihbar gelir. İtfaiye ekipleri ile birlikte olay yerine giderler ve canlı canlı haberi sunma fırsatı bulurlar. Yaşlı bir kadının evde kaza geçirdiği sanılmıştır ancak gerçekler hiçte öyle değildir. Olayların gerçek yüzü açığa çıkınca dehşete kapılacaksınız.

3

Hucre

Juan istediği gardiyanlığa ulaşmak üzeredir. İşe erken geldiği bir gün iki meslektaşı ona hapishaneyi gezdirirken aniden tavandan bir parça düşer ve bayılır. Gardiyanlar onu ayıltmak için boş olan bir koğuşu tercih ederler ve 211 numaralı mahkûm bulunmayan koğuşu tercih ederler. Bilinci kapalı şekilde yatarken hapishanede mahkumlar ayaklanır ve bir isyan başlar. Ayıldığında zor bir durumla karşı karşıya kalmıştır. Hayatta kalmak için mahkûm rolü yapmak zorundadır.

4

Contratiempo

Adrian Doria zengin bir iş adamıdır. Asya ülkeleri ile yaptığı anlaşmalar ve yüksek teknoloji şirketi sebebiyle Yılın Adamı seçilmiştir. Kendine güvenli bir savunma yaratmak için avukatı Felix tarafından tavsiye edilen tanık hazırlama ve adli bildirim konularında uzman gayette tecrübeli olan Virginia Goodman ile tanışır. Bir dağ otelinde yanında fotoğrafçı sevgilisi Laural Vidan’ın cesedi dururken polis tarafından tutuklanır. Adrian Virginia’ya suç ve sevgilisi hakkında konuşur. Her ikisi birden Daniel Garrido isimli bir adamın hayatını kaybettiği araç kazasını açığa çıkarmaya çalışır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yüksek selam ve sevgilerimle, bendeniz la edri nam-ı diğer Ogsijen. Sizlere yüksek bir divandan değil tüm dünyaya ulaşabilen geniş internet ağı vasıtası ile ulaşıyorum. Sesimin yüksek çıkması, kelimelerimin ve düşüncelerimin bol Ogsijen içermesinden kaynaklıdır. Paylaşımlarımda alıcı ayarlarınızla oynamanıza gerek yoktur.

Yorum Yap