İlginizi Çekebilir

Hobi Önerileri

Hobi Önerileri
74 / 100

Vaktim çok ama fikrim yok diyorsanız sizler için bu yazımızda birbirinden eğlenceli ve keyifli hobi önerileri için bir liste oluşturduk. Yeteneklerinize ve ilgi alanlarınıza göre sizde zamanınızı hem verimli hem de keyif alarak geçirebilirsiniz.

1Koleksiyon Yapmak

koleksiyon yapmak 2

Aslında koleksiyon yapmak son derece kişisel bir uğraş. İstediğiniz muhafaza edilmeye müsait birçok farklı nesneden koleksiyon yapabilirsiniz. Bitki kurutmaktan, gazoz kapağı biriktirmeye, posta pulunda dergi toplama kadar ucu bucağı olmayan bir hobi.

2Fotoğrafçılık

Koleksiyon Yapmak 1

Manzaraları, sokakları ya da hayvanları seviyor ve çevrenizde gördüğünüz güzellikleri kendi objektifinizden yansıtmak istiyorsanız fotoğrafçılık size son derece keyif verecektir. Ayrıca günümüzde artık görüntü kalitesi yüksek fotoğraflar için illa da fotoğraf makinesi şart değil. Akıllı telefonlarda bu hobi için rahatlıkla kullanılabilir.

3Meditasyon ve Yoga

Meditasyon ve Yoga

Yoga ve meditasyon kişinin hem ruh hem de beden sağlığı için oldukça yararlı bir aktivite. Bedeninizle barışık olarak yaşamak ve ruh dengenizi korumak için sizde boş zamanlarınızda meditasyon ve yoga yapabilirsiniz.

4Yabancı Dil Öğrenmek

Yabanci Dil Ogrenmek

Günümüzde tüm dünya birçok platformda devamlı olarak etkileşimlerini sürdürüyor. Durum böyle olunca dil bilmenin de önemi artıyor haliyle. İster İngilizce ister sevdiğiniz ama bir türlü fırsat yaratamadığınız dil öğrenimini ertelemeden farklı uygulamalar aracılığıyla kolayca dil öğrenebilirsiniz.

Vikipedi editörü olmak

Bildiğiniz gibi vikipedi, gönüllülerin oluşturduğu bir bilgi platformu. Sizde meraklı ve sahip olduğu bilgileri paylaşmaya hevesli biriyseniz Vikipedi editörlüğü tam size göre.

5Çiçek Köşesi

e04b9effdc8da7314c20934e5545e775

İster çiçek köşesi ister çiçek bahçesi… Evinizin ve imkanlarınızın el verdiği ölçüde çiçekçilikle uğraşabilirsiniz. Toprakla ve rengarenk çiçeklerle uğraşmak, stresinizi azaltarak daha rahat hissetmenize yardımcı olacak.

6Enstrüman Çalmayı Öğrenmek

Enstruman Calmayi Ogrenmek

Enstrüman dünyası o kadar geniş ki, her zevke ve yeteneğe uygun bir müzik aleti bulmak hiç de zor değil. Eğilimlerinize ve zevklerinize göre dilediğiniz enstrümanı çalmayı öğrenmeye başlayabilirsiniz. Yeter ki önyargılarınızı kırın.

7Origami Sanatı

Origami Sanati

Kağıtlara şekil verme sanatı olarak bildiğimiz origami gerçekten rahatlatıcı bir etkiye sahip. Kağıtlarını kıvırarak yapabileceğiniz motifler nerdeyse sınırsız. Bizim favorimiz, zıplayabilen kurbağa.

8Kültürel Birikimi Arttırmak

Kulturel Birikimi Arttirmak

Vaktim var ama tam olarak ne yapmak istediğimden emin değilim diyorsanız. İlk olarak işe yeni şeyler öğrenmekle ve kendinizi tanımakla başlayabilirsiniz. Belgesel, film ya da kitaplar aracılığıyla öğrenmek istediklerinize ulaşmak günümüzde artık çok kolay. Bu süreçte dijital ortamda sizler için gerçek bir kaynak vazifesi görecek.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yüksek selam ve sevgilerimle, bendeniz la edri nam-ı diğer Ogsijen. Sizlere yüksek bir divandan değil tüm dünyaya ulaşabilen geniş internet ağı vasıtası ile ulaşıyorum. Sesimin yüksek çıkması, kelimelerimin ve düşüncelerimin bol Ogsijen içermesinden kaynaklıdır. Paylaşımlarımda alıcı ayarlarınızla oynamanıza gerek yoktur.

Yorum Yap