Google’ın Bilinmeyen Özellikleri

Google
74 / 100

Google günlük hayatımızda vazgeçilmezimiz haline gelen, internet üzerinde nerdeyse tüm aramalarımızı gerçekleştirdiğimiz bir platform. Sınırsız bilgiye erişebilmemizi sağlayan arama motoru, tüm özelliklerinin yanı sıra eğlenceli içerikleriyle de kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarıyor. İşte derya deniz arama motoru Google’ın bilinmeyen özellikleri…

1’ın Nostaljik Özelliği

Googlein Nostaljik Ozelligi

80’li yılların meşhur oyunu pac-man, geçmişten günümüze en popüler oyunlardan birisi. İlk çıktığı günden itibaren ilgi ile takip edilen oyun belli ki Google tarafından da çok sevilmiş. Arama motoruna ‘Pacman’ yazarak bir anda çocukluğunuzun en sevilen oyunu ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Google tasarımda biraz değişikliğe giderek, labirenti kendi logosuna göre tasarlamış.

2Snake Sevenler Buraya

Snake Sevenler Buraya

2000’li yılların moda oyunları arasında Snake kuşkusuz en eğlenceli olanı. Henüz telefonları yeni yeni elimize almaya başladığımız bu dönemde Snake oyunu ile saatlerce oynayabilirdik. Ancak zamanla ortadan kaybolan oyuna el atan Google, Snake’i tekrar gün yüzüne çıkarttı. Arama motoruna Snake yazarak siz de kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

3Esrarengiz Google Araması ‘241543903’

Esrarengiz Google Aramasi ‘241543903

Arama motoruna ‘241543903’ yazdığınızda karşınıza birbirinden ilginç ve eğlenceli görseller çıkıyor. Sonrada soruyorsunuz ‘bu insanlar kafalarını neden buzdolabına sokuyor?’ diye. David Horvitz isimli fotoğrafçı Tumblr üzerinden okurlarına her gün çeşitli talimatlar veriyordu. 2009 tarihinde bir gün kafasını buzdolabının içine sokmuş şekilde fotoğrafını yayınlayan Horvitz, okurlarının da aynı şeyi yapmalarını istedi. Sonuç olarak yüklenen bu fotoğrafların etiket ismi 241543903 oldu. Google’da bu fotoğraflara ev sahipliği yapmaya karar verdi.

4Chuck Norris- Kendini Şanslı Hisset

Chuck Norris Kendini Sansli Hisset

Arama motorunda Chuck Noris’in adını yazıp ‘kendimi şanslı hissediyorum’ butonuna tıkladığınızda ünlü dövüşçünün slaytı ile karşılaşıyorsunuz.

5Google Başınızı Döndürecek

Google Basinizi Dondurecek

Şimdi bahsedeceğimiz özellik de son derece eğlenceli olmasının yanı sıra başınızı döndürecek. Arama motoruna ‘Do a Barrel Roll’ yazdığınızda her şey tepetaklak olacak. Ama merak etmeyin uzun sürmüyor.

7Atari Breakout

Atari Breakout

Google resmen bir nostalji tutkunu. Atari oyununu da unutmayan Google, arama motoruna eğlenceli bir eklenti eklemiş. ‘Atari Breakout’ yazıp, arattıktan sonra görsellere tıklayın. Karşınıza çıkan görsellerin anında bir atari oyununa dönüştüğünü göreceksiniz.

9Google’ın Stres Atma Oyunu

Googlein Stres Atma Oyunu

Arama motoruna ‘Google Gravity’ yazıktan sonra kendimi şanslı hissediyorum butonuna basın. Karşınıza oradan oraya savurabileceğiniz, çubuklar çıkacak. Kızgın ve gergin olduğunuzda sinirinizi Google’ın bu özelliğinden çıkarabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yüksek selam ve sevgilerimle, bendeniz la edri nam-ı diğer Ogsijen. Sizlere yüksek bir divandan değil tüm dünyaya ulaşabilen geniş internet ağı vasıtası ile ulaşıyorum. Sesimin yüksek çıkması, kelimelerimin ve düşüncelerimin bol Ogsijen içermesinden kaynaklıdır. Paylaşımlarımda alıcı ayarlarınızla oynamanıza gerek yoktur.

Yorum Yap