İlginizi Çekebilir

Fotoğraflarda Renk Değiştirme

Fotoğraflarda Renk Değiştirme
77 / 100

Bir fotoğrafta renk değiştirme işlemi, resmin ve rengin değiştirilmesini sağlayan özel efektler yapmanızı sağlayan bir uygulamadır. Buna göre, fotoğrafınızın rengini kırmızı, yeşil hallerini buna göre oluşturabilirsiniz. Özel efektleri oluşturan uygulamalarla fotoğraf üzerinde renk değişiklikleri yaparak fotoğrafınızın fotoğrafı istediğiniz formda yayınlayabilirsiniz. Karmaşık maskeleme yaparak renk düzeltme araçları kullanmadan fotoğrafınızın rengini değiştirebilirsiniz. Renkleri değiştirerek ya da tamamıyla değişik görüntüler oluşturabilirsiniz. Bir resmin rengini ve tonun ayarlayarak çok renkli efektler kullanarak fotoğrafınızın daha çarpıcı ve renkli görünmesini sağlayabilirsiniz. Fotoğraflarınızla yaratıcılığınızı göstermek istiyorsanız özel fotoğraf filtreleri kullanamaya başlayabilirsiniz.

Fotoğraflarda renklere müdahale ile fotoğrafı olduğundan daha kaliteli ve güzel hale getirebilirsiniz. Ayrıntıları daha belirgin hale gelen ve içeriğinin ortaya çıkmasını sağlayan fotoğrafların beğenileri de artacaktır.

Fotoğraflarınızda Nasıl Değişiklik Yaparsınız?

fft352 mf23430808
  • Özel fotoğraf filtreleri ile fotoğrafınızı olduğundan daha farklı bir hale getirerek istediğiniz tarzda paylaşımlar yapabilirsiniz.
  • Bunun için iyi bir efekt programı indirerek fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz.
  • Fotoğrafınızın rengini uygulamada bulunan renk çeşitlerine göre deneyerek seçim yapabilirsiniz.
  • Fotoğrafınızın parlaklığını, tonunu, kontrastını ve netliğini ayarlayarak daha iyi görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • Arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşarak onların fikrini alabilirsiniz.

Fotoğraflarda Renk Değiştiren Uygulamalarla Neler Yapılabilir?

7 renk de i tirme fiber optik lamba LED fiber optik i ek k yumu ak

Fotoğraflarda renk değiştiren uygulamalarda, resminizi kesebilir, boyutunu değiştirebilir, rengini değiştirebilirsiniz. Hatta isterseniz hareketli GİF kullanarak fotoğrafınızı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Bunun dışında, resimleri birbirine katarak değişik görünümler elde edebilirsiniz. Kompozisyon şeklinde yazılar yazabilir fotoğraflarda bulunan hataları düzeltebilirsiniz. Fotoğrafların arka planını düzenleyebilir istediğiniz renkte yeni resimler oluşturabilirsiniz. Ayrıca isim değiştirme, yazı ekleme, döndürme, kesme, üstüne efekt ve ya yazı ekleme gibi pek çok işlem yapabilirsiniz.

Özel Uygulamalar ve Fotoğraflarda Yapılan Düzenlemeler

nezihi gozen renk monitor kalibrasyonu

Bazı uygulamalar renk değiştirme özelliği bulunurken bazılarında renk değiştirmenin dışında bir takım düzenlemeler yapabilirsiniz. Bu uygulamalarda fotoğrafınızda kara kalem çalışması, kırmızı göz düzeltme, artistik boyama, fotoğraf geliştirici, fotoğraf düzenleyici, pek çok filtreleme seçeneği, rötuşlama, organize etme, dosya formatı haline getirme, sıkıştırma özelliklerini fotoğrafınızın üzerinde gerçekleştirebilirsiniz. Bu tarz uygulamalar fotoğraf düzenlemenizi hızlı ve kolay hale getirebilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap