İlginizi Çekebilir

Fotoğraf Paylaşım Siteleri

Fotoğraf Paylaşım Siteleri
80 / 100

Fotoğraflarımız, bizim hatıralarımız onları özenle saklamaya çalışıyoruz. Bir takım disklere kaydederek saklıyoruz. Zaman zaman da geriye dönüp bakıyoruz. Kullanmış olduğumuz teknolojik aletlerin bazı durumlarda sıkıntı yaşatması sebebiyle fotoğraflarımız silinebiliyor. Bu diskler arızalandığı zaman veri kurtarma yazılımı ve profesyonel kurtarma servisleri de onarımı için çok yüksek fiyatlar istediği için onarım imkansız hale geliyor. CD veya DVD içine konan medyalarda bozulabiliyor. Bozulmasa da görüntü kaliteleri düşüyor. Fotoğraflarımızı saklamamız için bizlere çözüm yolu sunan fotoğraf paylaşım siteleri karşımıza çıkıyor. Düzenli bir şekilde saklayıp yedekleyen bu uygulamalar sayesinde fotoğraflarınızın kalitesi düşmeden iyi bir şekilde korunuyor.

Siteleri

Flickr
flickr 1200x675 1

Pek çok kullanıcı tarafından tercih edilen bir fotoğraf paylaşım sitesidir. Kullanıcılarına 500px dışında 3 farklı seçenek sunmaktadır. 3 Aylık Pro Paket kampanyasıyla 6.95 dolar, Yıllık Pro Paketi 24.95 dolar ve 2 Yıllık Pro Paketiyle de 44.95 dolardır. Ayrıca limitsiz HD Video depolama seçeneği sunan Flickr bu özelliği ile öne çıkıyor.

500PX
836075237 1280x720

Kullanımı oldukça pratik yılda 49.95 dolardır. Awesome paketi ile 19.95 dolar, Plus paketi ile de üye yaparak limitsiz bir şekilde depolama özelliği veriyor. Awesome üyelere özel fotoğraflarınızı sergileyeceğiniz mükemmel porfolyo sayfası oluşturmanıza yardımcı oluyor.

PhotoBucket
pb growth

Çok fazla kişi tarafından bilinmese de dünyada en çok tercih edilen uygulamalardan birisidir. Kaliteli olarak depolama ve paylaşım yapmanızı sağlayan paylaşım servisidir. PhotoBucket 3 ayrı Pro paketi sunuyor. Bunlardan ilki, 1 aylık Pro Paket, 2,9dolar, 1 yıllık 24.95 dolar, Pro Paket, 2 Yıllık 39.00 dolardır. PhotoBucket diğer paylaşım servislerinde olduğu gibi limitsiz fotoğraf alanı, istatistik ve reklamsız gezinme hakkı sunuyor.

ImageShack
imageshack logo 750

Dünyada en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. Ücretsiz kullanılmasının yanı sıra Pro özelliği de vardır. 2 çeşit Pro Paketi vardır. Bu iki üyelik arasındaki fark basic sürümünde olan Pro Paketinde Backup özelliği bulunmuyor. Servislerin fiyatı, 3 Aylık Premium Basic Pro Paketi 3.00 dolar, 1 Aylık Premium Pro Paketi, 4.00 dolar, 6 Aylık Premium Paket 19.00 dolar, 1 Yıllık Premium Pro Paket 34.00 dolar olarak belirlenmiştir. Limitsiz fotoğraf paylaşma alanı, reklamsız gezinme ve animasyonlu gif özelliği de bulunuyor.

Smugmug Bant genişliği, limitsiz fotoğraf yükleme ve submoin özellikleri bulunmaktadır. Smugmug ücretsiz olarak kayıt olabilirsiniz. Smugmug’un ücretli üyeliklerinde ise aylık dolar, yıllık 150 dolar arasındadır. Facebook ile üye olabilirsiniz. Ayrıca 14 günlük ücretsiz deneme sürümünü kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap