İlginizi Çekebilir

Flood Yapmak Ne Demek?

Flood Yapmak Ne Demek?
77 / 100

Nedir?

flood ne demek 1024x576 1

Flood’un kelime anlamı sohbet odaları veya forumlarda kullanılan web sitelerinde normalin dışında fazla mesaj gönderilmesiyle yapılmaktadır. Flood; basmak, istila etmek ve akın etmek anlamlarına gelmektedir. Bir forum veya web sitesi üzerinden Flood yapan kullanıcılar sık sık mesaj atarak diğer kullanıcıların cevap verme hakkını elinden almaktadır. Sürekli flood yapan bir kimse kendi konusunu öne çıkartarak en üst sıralara çıkabilir. Burada insanlar hem gerekli olan bilgilere ulaşamayıp hem de mesaj akınına uğrayabilirler.

Web Master’da kısa zamanda fazla sayıda bağlantı kurularak siteye zarar verme anlamına gelmektedir. Chat ve IRC ortamında, aynı anda tek bir mesajın sık sık gönderilerek sohbetin bozulmasına denir. Forumdaki anlamıyla flood bir konu hakkında sürekli olarak alt alta mesajlaşmaya denir. Geni bir anlatımla ele alınacak olursa aynı konu ile ilgili sürekli mesajlaşma durumunda ortaya çıkan hatalı kullanımlara denir.

Flood Yapmak Yerine Flood Gibi Kabul Edilebilecek Durumlar

Flood

Mesajlarınızı yanlış yazdığınızı düşündüğünüz durumlarda yeni mesaj atmak yerine eski mesajınızı düzeltmelisiniz. Eski mesajınızı silmeden yorumlar aldıysanız yeni mesajlar yayınlayabilirsiniz.İçeriği çok fazla olan mesajları birden fazla gönderebilme imkanınız vardır.

Twitter’da Flood Yapmak Ne Demek?

Twitter 2

Karakter sınırına takılan twettleri başka twettler aracılığıyla tamamlamak demektir. Güncelleme yapılmadan önce twettlere tek tek tıklayarak cevap veriliyordu. Yeni güncellemeden sonra bu durum daha da basitleşti.

Twitter’da Flood Nasıl Yapılır?

tweet

Aktif bir twetter kullanıcıysanız bunu yapmanız daha kolay olacaktır. Twettinizin altındaki yorum balonuna tıklayarak kendinizi mentoin yapabilirsiniz. İkinci olarak tweet ekleye basıp basarak istediğiniz kadar tweet ekleyebilirsiniz. Bu şekilde başarılı olarak tweet dizisi oluşturmuş ve flood yapmış olursunuz.

140 karaktere sahip olan Twitter kuralını güncelleyerek 280 karaktere çıkarttı. Bu sayede flood yapabilme özelliği daha kolay olacak. Birbiriyle ilişkili olan twetler arasına rakam koymaya gerek kalmayacak. Bunu yapmak isteyen kullanıcılar yalnızca + tuşuna basmaları yeterli olacak. Ayrıca yeni bir twet ekleyin butonu ile eklemeler yapılabilecek. Bunların yanı sıra twitt dizisini daha görünür kılmak adına diziyi göster etiketini de eklemiş bulunmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap