İlginizi Çekebilir

Ev Kadınları İçin İnternetten İş Fikirleri

İş Fikirleri
69 / 100

Evde oturmaktan sıkılan, artı bir gelir kaynağı oluşturmak isteyen ev hanımlarının yetenek ve becerilerini ortaya koyabileceği birçok farklı alan bulunuyor günümüzde. Kendi beceri ve yeteneklerinize göre sizde evinizde çocuklarınızla ilgilenirken aynı zamanda para kazanabileceğiniz iş fikirleri. Sadece ev hanımları için değil evden çalışarak para kazanmak isteyen kişiler için de bu tarz uygulamalar son derece avantaj sağlıyor. İşte ilginizi çekebilecek, evden yapılabilecek iş imkânları.

1Youtube Kanalı Açmak

Youtube Kanali Acmak

Günümüz hepimizin de bildiği gibi teknoloji çağı. Özellikle sosyal medya uygulamalarının popülaritesinin giderek arttığı bu günlerde siz de bu durumu fırsata çevirebilirsiniz. Açıp baktığınızda Youtube, Instagram gibi platformlarda faydalı kanal ve hesaplara rastladığınız gibi bir o kadar da gereksiz ve boş şeyler göreceksiniz.

Eğer kendiniz için artı bir meşgale ve para kaynağı oluşturmak istiyorsanız genç kuşağın yolundan gidebilirsiniz. İnternette yapabileceklerinizin ise sınırları yok. El becerinize ve yeteneklerinize bağlı olarak farklı temalarda bir Youtube kanalı açabilir, Instagram kullanarak da reklamınızı yapabilirsiniz. örnek vermek gerekirse, geniş ve şık bir mutfağınız varsa ve yemek konusunda becerili iseniz, Youtube kullanıcıları tarafından kısa sürede ilgi görebilirsiniz. Bunun dışında örgü, oyuncak, taş boyama, kanaviçe gibi pek çok konu üzerinde videolar çekebilirsiniz. Youtube üzerinden yapılmış örnekleri inceleyip daha farklı bir temada kullanmanız mümkün.

2Süs Eşyası Veya Hediyelik Eşya Yapımı

Sus Esyasi Veya Hediyelik Esya Yapimi

El becerisi olan kişiler için özellikle yapılması kolay, zevkli ve para getirisi olan bir uğraş. Aynı zamanda kendi evinizde istediğiniz zaman istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Kendinizi tanıtmak için sosyal medya ya da farklı platformları kullanabilirsiniz.

3Sanal Marka Elçisi Olmak

Sanal Marka Elcisi Olmak

Sanal marka elçiliği yine sosyal medya uygulamaları ile hayatımıza giren uğraşlar arasında. Yapılan iş tam olarak kısaca anlatılacak olursa, sizin yapmanız gereken; ilgili ürünleri kullanarak bunları sosyal medyada tanıtmak. Elbette bu iş için ilk olarak ilgili markaların temsilcileriyle görüşmek gerekiyor.

4Katalog Satışı Yapmak

Katalog Satisi Yapmak

Özellikle ev hanımları tarafından en çok yapılan uğraşlardan birisi de katalog satışları. Çoğunlukla makyaj malzemelerinin satışı yapılsa da ev aletleri, cam eşyalar ya da sağlıklı plastikler gibi birçok ürünün satışını yapabilirsiniz. Çevrenizin geniş ve ikna kabiliyetinizin olması elbette bu tarz işlerde olmazsa olmazlar arasında.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yüksek selam ve sevgilerimle, bendeniz la edri nam-ı diğer Ogsijen. Sizlere yüksek bir divandan değil tüm dünyaya ulaşabilen geniş internet ağı vasıtası ile ulaşıyorum. Sesimin yüksek çıkması, kelimelerimin ve düşüncelerimin bol Ogsijen içermesinden kaynaklıdır. Paylaşımlarımda alıcı ayarlarınızla oynamanıza gerek yoktur.

Yorum Yap