İlginizi Çekebilir

En İyi 6 Yabancı Polisiye Diziler

Polisiye Diziler
77 / 100

İç içe girmiş olaylar dizisi, çözülmesi imkânsız gibi görünen vakalar, cinayet, suç ve gerilim bol aksiyonla birlikte polisiye dizilerde buluşuyor. Dizi tarihinin en heyecan verici dizilerine bir de muhteşem oyucu kadrosu eklenince izlemeye doyum olmuyor. İşte en iyi yabancı polisiye diziler.

1Luther

Luther

Dizinin ana karakteri John Luther, kurallara bağlı yaşayamayan, akıllı ve üstün yeteneklere sahip bir dedektif. Dizinin içerisinde yetenekli ve başına buyruk bir dedektif olurda aksiyon ve macera olmaz? Olur, hem de en fanatik polisiye tutkunlarını bile mutlu edecek kadar macera ve aksiyon bu dizide sizlere sunuluyor.

Başrol oyuncusu olarak Idris Elba karşımıza çıkarken, Dermot Crowley ve Ruth Wilson da ünlü oyuncuya eşlik ediyorlar. 2010 yılında yayınlanmaya başlayan dizinin çekimleri hala devam ediyor. Özellikle aksiyon dolu sahneleriyle dikkat çeken dizi, sınır tanımaz dedektif Luther’le daha heyecanlı bir hal alıyor. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Neil Cross oturuyor.

2Hannibal

Hannibal

Beyaz perdede ve romanlarda farklı versiyonlarını gördüğümüz Hannibal Lecter karakteri burada karşımıza son derece naif bir beyefendi olarak çıkıyor. Tabii olabildi kadar. Thomas Harris’in ünlü romanlarından uyarlanan dizide Hannibal ve FBI ajanı Will Graham’ın nefes kesen maceralarına tanıklık ediyoruz.

3Dexter

Oyunculuk performanslarıyla göz dolduran dizi muhteşem bir hikayeye sahip. Kısaca aynı anda hem iyi bir insan hem katil hem de Miami’de yaşanan cinayetleri çözmeye çalışan bir adli tıp uzmanı olan Dexter Morgan’ın hikayesini anlatıyor.

4Narcos

Narcos

Gelmiş geçmiş en iyi polisiye yapımlardan sayılan Narcos’da yok yok! Dizide dünyanın en büyük ve en tehlikeli uyuşturucu kaçakçısı olan Pablo Escobar anlatılıyor. Dizi boyunca Escobar’ın yükselişini ve yakalanmasını adım adım heyecanla takip ediyoruz.

5Sherlock

Sherlock

Benedict Cumberbatch’ın oyunculuğunu döktürdüğü Sherlock dizisi, günümüzün dünyasına uyarlanarak, izleyiciye sunulmuş. Dr. Watson’la maceralarını izlediğimiz Sherlock, yine olayları kendi tarzıyla çözüme kavuşturuyor.

6Limitless

Limitless

Bradley Cooper sevenler Limit Yok adlı filmini bilirler. İşte bu dizi o filmin uyarlaması. Dizi, Brian Finch’in NZT isimli uyuşturucuyu aldıktan sonra yaşadıklarını anlatıyor. Ama bu uyuşturucu sizin bildiklerinize benzemez, bizden söylemesi.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yüksek selam ve sevgilerimle, bendeniz la edri nam-ı diğer Ogsijen. Sizlere yüksek bir divandan değil tüm dünyaya ulaşabilen geniş internet ağı vasıtası ile ulaşıyorum. Sesimin yüksek çıkması, kelimelerimin ve düşüncelerimin bol Ogsijen içermesinden kaynaklıdır. Paylaşımlarımda alıcı ayarlarınızla oynamanıza gerek yoktur.

Yorum Yap