En Güzel Dövme Türleri

En Güzel Dövme Türleri
77 / 100

Dövme yaptırmak istiyor fakat ne tarz bir yaptıracağınıza karar veremiyorsanız. Her dövmenin kalıcılığı farklı olabilmektedir.

Gradyan Tarzı Dövme

traditional tattoo geleneksel dovme 2 min

Çeşit çeşit renkleriyle bir renkten diğerine geçer ve estetik olarak güzel görünebilir. Siyah tonlarından beyaza geçişler, kırmızıdan tonlarından, maviye geçişli olanı hangisini tercih ederseniz yaptırabilirsiniz.

Geleneksel Tarz Dövme

s 398ed05c08ded466b43188f700a9eb43bcfbf7f5

Geleneksel tarz ile koyu çizgiler, parlak güller, çapalar ve harika kadın portreleri ile ikonik bir tarz olarak görülmektedir.

Realistik Tarzı Dövme

kus kafes dovmesi

Klasik realizm tarihi ile Rönesans dönemine kadar uzanmaktadır. O tarihten günümüze kadar dövmecilik alanını etkilediğini görebilmek mümkündür. Günümüzde çok tercih edilen bir dövme türü olsa da bu noktada yapan sanatçı çok önemlidir. Aksi halde dövmenin ayrıntılarını ve kalitesini olumsuz yönde etkileyecektir.

Suluboya Tarzı Dövme

erkekler icin dovme modelleri 03

Dövme tarzları arasında olan suluboya tarzı dövmeler günümüzde çok popüler. Fakat bu tarz dövmelerin görünüşleri aldatıcı olabilir. Bu dövmelerin tasarımını yapmak kolay gibi gözükse de insan vücuduna mürekkep gibi işlemek zordur. Bu sebeple dövme sanatçınızı iyi seçmeniz gerekebilir.

Tribal Tarzı Dövme

5d79374045d2a023a0dc9163

Kabile dövmesi olarak bilenn tribal tarzı dövmelerin tarihi yüzyıllar öncesine dayanmaktadır. Tribal dövmelerin hepsi aynı desenmiş gibi görünse de aslında ayrı ayrı tasarımlara sahiptir. Tribal dövmelerin yapımı genellikle detaylı desenler içerisinde siyah renk ile yapılmaktadır.

New School Tarzı Dövme

parmak dovme modelleri kadin

New School tarzı dövmeler, karikatür ve abartılı desenler içerdiğinden bu isim verilmiştir.

Neo- Geleneksel Tarzı Dövme

erkekler icin dovme modelleri r4r 1920x1280 1

Neo-geleneksel tarzı dövmeler, isminden de anlaşılacağı üzere geleneksek tarzın evrilmiş halidir. Bu dövme tarzının en bilinen özellikleri net çizgiler ve parlak renklerdir. Bunun sebebi Neo-geleneksel Art sanatçıları art Nouveau ve Art Deco estetik yönünden etkilenmiş olmalarıdır. Bu tarzda yapılmış olan dövmeler, yeşil dekoratif ayrıntılar ile çiçek ve hayvan gibi doğal ayrıntılar içermektedir.

Japon Tarzı Dövme

Ekran Resmi 2020 07 12 14.30.42

Geleneksel Japon Tarzına dayanan temeli, Japon kültürüne dayanmaktadır. Bu tarzda yapılan dövmeler Japon kültürünün derin bir yansımasıdır.

İllüstrasyon Dövme Tarzı

Ekran Resmi 2020 07 12 14.34.50

Büyük bir anlam taşıyan İllüstrasyon dövmeleri, sınırlandırılamaz ölçekte fazladır. Bu dövmeleri ayırabilmek için belirli bir çizgi yoktur.

Chicano Dövme Tarzı

gecici tuy dovmesi modelleri ve anlami

Chiano dövme tarzı, bu dövme türü pek çok etnik kökene sahiptir. Meksikalı göçmenlerin Amerikan hapishanelerinde kısıtlı imkanlarda yaptıkları dövmeleri konu alan Chiano tarzı dövmeler günümüzde oldukça popülerdir. Genelde ince çizgiler ile yapılan dövme siyah ve gri tonları çokça kullanılıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap