İlginizi Çekebilir

Ekran Başına Kitlenmenize Neden Olacak Kore Aşk Filmleri

Ekran Başına Kitlenmenize Neden Olacak Kore Aşk Filmleri
69 / 100

İster romantik ister aksiyon ister bilim-kurgu, yayınladığı filmleri ile dünya çapında bir hayran kitlesine sahip olan Kore sineması, kendine has ve son derece orijinal yapımlara sahip. Tüm insanı duyguları sonuna kadar yaşatan bu filmler arasında özelikle Kore aşk filmleri büyük bir etkiye sahip. İşte başından sonuna kadar tüm hücrelerinizde aşkı hissedeceğiniz birbirinden başarılı

1My Sassy Girl (Hırçın Sevgilim)

My Sassy Girl Hircin Sevgilim

Kyun-woo bir akşam metro ile evine dönerken, güzel bir kıza rastlar. Körkütük sarhoş olan kızı trenin önüne düşmekten kurtaran Kyun-woo, etrafındakiler onu kızın erkek arkadaşı zannedince kızı bırakıp gidemez. Böylece aşka ve kalp kırıklığına giden yolda ilk adımı atmış olur. Ho-sik Kim’in aynı adlı romanından uyarlanan film, Güney Kore’nin gelmiş geçmiş en iyi romantik komedileri arasında kabul edilir.

2A Millionaire’s First Love (Bir Milyonerin İlk Aşkı)

A Millionaires First Love Bir Milyonerin Ilk Aski

Büyük babasının mirasının tek varisi olan 18 yaşındaki Kang Jae-kyug, bu derya deniz mirası hak edebilmek için dedesi tarafından bir teste tabi tutulur. Son derece duyarsız, şımarık ve sorumsuz bir genç olan Kang Jae-kyug, dedesinin mirasını hak edebilmek için lise eğitiminin kalanını hiçbir maddi yardım almadan bir köy okulunda tamamlaması gerekir. Neye uğradığını anlayamayan Kang Jae-kyug, hayatında bir dönüm noktasında iken hüzünlü bir aşka doğru yola çıkar.

3A Moment To Remember (Hatırlanacak Bir Anı)

A Moment To Remember Hatirlanacak Bir Ani

Su-jin’in istasyonda sevgilisi tarafından ekilmesi ile başlıyor film. Patronuyla uzaklara kaçma planları kurarken, böyle bir durumda kalması Su-jin’in ailesine ve daha ziyade kendisini zarar veriyor. Daha sonra garip bir tesadüf sonucunda hayatına giren Cheol-su, Su-jin’in hayatını baştan sona değiştiriyor.

4A Werewolf Boy (Kurt Çocuk)

A Werewolf Boy Kurt Cocuk

Romantikliği ve fantastikliği bir arada izlemek isteyen kişiler için Kurt Çocuk filmi ideal bir seçenek. Filmde şehre uzak bir yerde bir kızın, bir kurt adam bulması ve ona aşık olması anlatılıyor.

5Only You Always (Sadece Sen)

Only You Always Sadece Sen

İbrahim Çelikkol ve Belçim Bilgin tarafından Onlu You Always filminin Türk versiyonu çekilmişti hatırlarsanız. Bilmeyenler için düzensiz bir hayatın içinde kaybolan eski bir boksör ile gözleri görmeyen bir kadın arasındaki güzel ve aynı zamanda hüzünlü aşk hikayesi anlatılıyor.

6Finding Mr. Destiny

Finding Mr. Destiny

Gong Yoo’nun eşsiz yakışıklılığı ile aydınlattığı filmde Hindistan’da tanıştığı ilk aşkının izini süren Ji-Woo anlatılıyor. Popüler bir müzikalden uyarlanan filmde Ji-Woo bir müzik yönetmeni olarak karşımıza çıkarken, ilk aşkını aradığı esnada ona yardımcı olan Gi-Jun’a abayı yakıyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yüksek selam ve sevgilerimle, bendeniz la edri nam-ı diğer Ogsijen. Sizlere yüksek bir divandan değil tüm dünyaya ulaşabilen geniş internet ağı vasıtası ile ulaşıyorum. Sesimin yüksek çıkması, kelimelerimin ve düşüncelerimin bol Ogsijen içermesinden kaynaklıdır. Paylaşımlarımda alıcı ayarlarınızla oynamanıza gerek yoktur.

Yorum Yap