İlginizi Çekebilir

Bulaşık Makinesi Su Kaçırıyorsa Neler Yapılır?

maxresdefault
66 / 100

Bulaşık Makinesinin Su Kaçırma Sebepleri Nelerdir?

c 1576875486

Bulaşık makinesinin altından su geliyorsa, ise bunun sebebi bağlantı hortumundaki bir çatlak olabilir. Bu zamanlarda bulaşık makinesi su kaçırır ve hortumunun değiştirilmesi gerekebilir.

Diğer bir sebep ise tahliye hortumunda meydana gelen bir deformasyon ya da tahribattan kaynaklanıyor olabilir. Makine boşaltma işlemi yapamadığından su akıtmasına neden olabilir. Bu gibi durumlarda makinenin filtresi çıkarılarak temizlenmelidir. Sebebi filtreden kaynaklanmıyorsa makine parçalarından birinde arızadan kaynaklanmış olabilir. Bu sorun ciddi bir sorun olduğu için teknik servisten yardım talep edilebilir. Tuz kutu delinmiş ise tuz kutusu değiştirilmelidir. Bulaşık makinesinde yaşanan çatlaklar için teknik servis ile görüşmek doğru bir çözüm yolu olacaktır.

Bulaşık Makinesinin Su Kaçırdığı Yeri Nasıl Buluruz?

Su Giriş Hortumu: Su giriş hortumu yerinden çıkmış ya da gevşeme yapmış ise makine su kaçırıyor olabilir. Bu durumda makinenin bağlandığı yeri sıkıştırmak çözüm yolu olacaktır.

Fazla Deterjan Kullanımı: Fazla deterjan kullanımı sonucu çamaşırlarınız deterjanlı kalabilir. Bunun için matik deterjanı uygun ölçüde koyarak tekrar çalıştırın. Matik olmayan deterjanlar elde yıkama için uygundur. Çamaşır makinesinde kullanmayın.

Filtre Kapağının Kontrolü: Filtreye toka, düğme ve bozuk para gibi eşyalar kaçmış olabilir. İlk olarak güvenlik amacıyla makinenizin fişini çekin. Temizlik esnasında filtre su kaçıracağı için yere bir bez koyun. Siyah ince bir hortum varsa hortumu çekip içini boşaltın. Sonra plastik kapağı sola çevirin ve temizleyin. Filtre kapağını sıkıca kapatıp makineyi tekrar çalıştırın.

indir

Bulaşık Makinesi Su Akıtıyorsa Neler Yapılmalı?

Tahliye Kontrolü: Bağlı olduğu contaların gevşemesi sonucunda su akıtıyor olabilir. Tam yerine oturtulması gerekir.

Kapak Kilidi Kontrolü: Kapak yuvasından çıkmış olabilir. Kapağı tutamağından tutarak avuç içinize doğru itin ve tam olarak oturtun.

Ayak Ayarının Yapılması: Ayak ayarları bozulmuş olabilir. Makinenin altında bulunan vidalar sayesinde düzeltebilirsiniz.

Bulaşıkların Sepete Yerleştirilmesi: Sepetler tam yerinde değilse yerleştirilen tencere ve tabaklar kapağın kapanmasına izin vermiyor olabilir. Bu sebepten dolayı su akıtabilmektedir.

Bulaşık Makinesinin Uzun Ömürlü Kullanımı İçin Neler Yapılmalı?

indesit bulasik makinesi su akitiyor 1024x810 1
  • Cihaz temizliğine dikkat edilmeli
  • Filtresini düzenli olarak temizlenmeli
  • Doğru deterjan kullanılmalı
  • Bulaşıkların yanlış yönde yerleştirilmeli
  • Düzenli bakım yaptırılmalı
Yorum Yap

Yorum Yap