İlginizi Çekebilir

Bu 5 Site İle İngilizce Öğrenmek Artık Çok Kolay

İngilizce Öğrenmek
81 / 100

İngilizce öğrenmek her zaman bizler için büyük bir sorun olmuştur. Ama sadece İngilizce değil yabancı dil öğrenmek çok kolay. Eğitim sistemimizde yapılan en büyük hata, bir dili öğretmeye çalışırken direk gramer bilgisi yani dil bilgisi ile başlangıç yapmaya çalışmaktır. Ancak gerçek hayatta bu böyle olmaz. Hiçbir çocuk doğduğu zaman ana dilini dil bilgisi kurallarına göre konuşmaz. Bu yüzden bir dil öğrenirken günlük hayatta kullanılan cümlelerden başlanmalıdır ve dil bilgisi kurallarına takılmamak gerekir. Peki İngilizcenizi konuşarak ya da yazarak nasıl geliştirirsiniz bunlar için size birkaç site önereceğiz. İşte o bomba site ve uygulamalar

1Cambly İle

Cambly Ile Ingilizce Ogrenmek

Bu uygulama sayesinde konuşmak istediğiniz dilin çıkış coğrafyasında yaşayan insanlar ile dilediğiniz süre boyunca konuşarak, o dilde pratik yapabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu uygulamanın güzel yanlarından biri eğitim aldığınız kişiden devam eden süreçlerde daha fazla ders alabilir ve bir öğretmenden ders alıyor gibi devam edebilirsiniz.

2Babbel İle İngilizce Öğrenmek

Babbel Ile Ingilizce Ogrenmek

Bu uygulama ve internet sitesi sizlere küçük sınavlar yapar ve kendi gelişimizi görmenizi sağlar. Uygulamaya üye olan kişiler konuşma, yazma, okuma, dinleme gibi konularda ders alabilir ve telaffuzlarınızı geliştirebilirsiniz. Daha da ileriye gitmek isterseniz seyahat diyalogları, restoran diyalogları gibi etkinliklerle birlikte imla kurallarına da dikkat ederek kendinize değer katmanız mümkündür.

3Cake İle İngilizce Öğrenmek

Cake Ile Ingilizce Ogrenmek scaled

Kullanımı en kolay ve en rahat uygulamalardan bir tanesidir. Her gün size belirli bir miktarda ücretsiz bir şekilde günlük konuşma dili ile ilgili sorular, konuşmalar, dinlemeler sorar ve kendinizi geliştirmeler sorar. Ücretsiz sürümünde sınır bulunurken belirli bir ücret karşılığında sınırsız erişim sağlamak mümkündür.

4English Central İle İngilizce Öğrenmek

English Central Ile Ingilizce Ogrenmek

Bu uygulama ile izlediğiniz her videonun tercümesine ve ana dilinize olan çevirisine tanık olursunuz ve bu sayede yabancı dil ile kendi dilinizi bağdaştırarak anlamanızı kolaylaştırır ve ortaya gayet güzel bir öğreti koyar.

5Livemocha İle İngilizce Öğrenmek

Livemocha Ile Ingilizce Ogrenmek

Livemocha ile ilk olarak minik egzersizlerle başlarsınız. Yavaş yavaş kalıp kelime grupları, cümleler, betimlemeler ve deyimlerle alıştırma yaparken gerçek kişiler ile seçtiğiniz bir yabancı dilde konuşmaya başlarsınız

Daha ne duruyorsunuz. İngilizce öğrenmek bu kadar kolayken neden erteliyorsunuz?

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yüksek selam ve sevgilerimle, bendeniz la edri nam-ı diğer Ogsijen. Sizlere yüksek bir divandan değil tüm dünyaya ulaşabilen geniş internet ağı vasıtası ile ulaşıyorum. Sesimin yüksek çıkması, kelimelerimin ve düşüncelerimin bol Ogsijen içermesinden kaynaklıdır. Paylaşımlarımda alıcı ayarlarınızla oynamanıza gerek yoktur.

Yorum Yap