İlginizi Çekebilir

Bu 5 Mükemmel Öneri Mutluluğun Formülü

Mutluluğun Formülü
81 / 100

Günümüzün en büyük sorunlarından biriside kişisel olarak çektiğimiz sıkıntılardan kaynaklı psikolojik bunalımlar ve yalnızlık. Fakat insan kendi kendini mutlu edebilmelidir. İste tam da bu yüzden sizler için 5 mükemmel mutluluğun formülü.

1 – Kitap Okumak

Kitap Okumak

Gencinden yaşlımıza kadar en büyük sorunlarımızdan bir tanesi ne yazık ki kitap okumamak. Ünlü bir yazarın bir sözü vardır ‘’kitap okumayan bir hayat yaşar, kitap okuyan okuduğu kitap kadar hayat yaşar.’ Kitaplar sizi bambaşka evrenlere bambaşka bedenlere taşır ve sizi o anın içine sokar.

2Mutluluğun Formülü – Evcil Hayvan Sahibi Olmak

Mutlulugun Formulu Evcil Hayvan Sahibi Olmak

Hayvan sahibi olmak denilince insanların aklına her zaman en önce kedi ya da köpek gelmektedir. Ancak evde beslenebilecek daha farklı canlılarda vardır. Özellikle kuşlar bu konuda en ön sıralarda yer almaktadır. Köpekler tarihte bilinen insana en sadık canlılardır. Oyun oynamayı severler. Size bir dost gibi yaklaşırlar. Öyle ki bazı bilim insanları hayvanların insanların duygularını algılayabildiğini fakat konuşma yetilerinin olmadığı için bunları ancak hareketleri ile ifade edebildiklerini söylerler.

3Mutluluğun Formülü – Puzzle

Mutlulugun Formulu Puzzle

Eskiden puzzle yapmak çok muhteşem bir his verirdi insana ancak gelişen teknoloji ile birlikte artık telefonlara kapanmaya başladık. Fakat yapılan araştırmalara göre, insanlar büyük bir puzzleı bitirdiklerinde başarmanın vermiş olduğu o hissiyat ile çok mutlu olduklarını kanıtlamıştır.

4Mutluluğun Formülü – Bulmaca Çözmek

Mutlulugun Formulu Bulmaca Cozmek

Bulmaca çözmekte insanı rahatlatan ve mutlu eden bir diğer aktivitelerdendir. Birçok bulmaca türü olmakla birlikte sayısal zekâsı güçlü kişilerin sudoku çözerek mutlu oldukları görülmüştür.

5Mutluluğun Formülü – İş Hayatı

Mutlulugun Formulu Is Hayati

Sizi hayatınız boyunca mutlu edecek yegane şey, sevdiğiniz işi yapmaktır. Size daha çok para verseler bile sevmediğiniz bir işte çalışıyor olmanız sizi her gün bir isyana ve yakarışa sürükler. Bu da mutsuzluğa sebep olur. Bundan dolayı yapılacak en güzel şey yapmayı sevdiğiniz işte çalışmak olmalıdır. Sonucu her ne olursa olsun mutlu olduğunuz işi yapın.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yüksek selam ve sevgilerimle, bendeniz la edri nam-ı diğer Ogsijen. Sizlere yüksek bir divandan değil tüm dünyaya ulaşabilen geniş internet ağı vasıtası ile ulaşıyorum. Sesimin yüksek çıkması, kelimelerimin ve düşüncelerimin bol Ogsijen içermesinden kaynaklıdır. Paylaşımlarımda alıcı ayarlarınızla oynamanıza gerek yoktur.

Yorum Yap