İlginizi Çekebilir

İzmir’de Umudumuz Olan Mucize Ayda Bebek

ayda bebek
66 / 100

İzmir’de 30 Ekim 2020 Cuma günü büyük bir deprem meydana geldi. Saat 14.51’de depreme yakalanan İzmir halkı korkutucu bir şekilde sallandı. Birden fazla binanın yıkılırken, birçok yapı da zarar görerek yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya geldi. Ege Denizi açıklarında oluşan sarsıntı geniş çaplı etki yarattı. İzmir’de büyük etkilere neden olan deprem sadece İzmir’de değil çevresindeki illerden de hissedildi. Aydın, Bursa, Edirne, Denizli, İstanbul, Kütahya, Manisa, Muğla, Uşak, Tekirdağ ve Yalova depremi hisseden şehirler arasındaydı. Deprem nedeniyle yıkılan binalardan biri olan Rıza Bey Apartmanı’nın enkazında tam 91 saat sonra bir mucize gerçekleşti. Beton yığınının arasından minik bir el görüldü. Bu el 3 yaşındaki Ayda Gezgin’e aitti. Soğukkanlı depremin sembol isimlerinden biri oldu. Uzun uğraşlar sonucu enkazdan sağ salim kurtarıldı. Ayda bebeğin annesi Fidan Gezgin’in ise ne yazık ki cansız bedenine ulaşıldı. Ayda bebek sağlık ekiplerince Ege Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

1Mucize İsim Ayda Bebek Taburcu Oldu

a2

Deprem İzmir’de oldu ama manevi sarsıntıları tüm ülkede hissedildi. Depremde birçok vatandaş evsiz kaldı. Tüm ülke depremzede vatandaşlarımız için seferber oldu. Sosyal medya üzerinden çeşitli kampanyalar düzenlendi. Ayda bebek hastanede tedavi görürken bütün ülke onun için dualar ediyordu ama taburcu olurken yanında kimsenin olmaması dikkat çekti. Güzel Ayda babasının kucağında başka tek başına taburcu oldu. Bu durum, sosyal medya kullanıcıları tarafından tepkiyle karşılandı. Ayda hastanedeyken verilen sözler, insanların kafasında acaba tutulmayacak mı diye soru işaretleri oluşturdu.

2Verilen Destekler Reklam Mıydı?

Ayakları çıplak, üzerinde bir ceket örtülü şekilde babasının kucağında taburcu olan Ayda bebek için gelen tepkiler üzerine baba Uğur Gezgin açıklama yaptı. Kızının iyileştiğini, kucağına alarak sarıp sarmaladığını, bunun kendi isteği olduğunu söyledi. Bunun neresinin garipsenecek bir şey olduğunu anlamadığını dile getiren Gezgin, o fotoğrafta bir babanın kızına olan özleminden sevgisinden başka bir şey görmediğini de ekledi. Kızının ayaklarındaki yaralar yüzünden çorap giydirmediğini açıklayan baba, kızının iyi olduğunu ve daha da iyi olacağını açıkladı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yüksek selam ve sevgilerimle, bendeniz la edri nam-ı diğer Ogsijen. Sizlere yüksek bir divandan değil tüm dünyaya ulaşabilen geniş internet ağı vasıtası ile ulaşıyorum. Sesimin yüksek çıkması, kelimelerimin ve düşüncelerimin bol Ogsijen içermesinden kaynaklıdır. Paylaşımlarımda alıcı ayarlarınızla oynamanıza gerek yoktur.

Yorum Yap