Trendlerdeki Yazı

ABD’nin Başkanlık Yarışında Kazanan İsim Biden Oldu!

ABD'nin başkanlık yarışında kazanan belli oldu.

Güle Güle Trump!
59 / 100

’de günlerdir süren seçiminde sonuçlar nihayet açıklandı. Joe , kendine güvenen Donald ’ı oy üstünlüğü ile mağlup etti. Aradaki farkı giderek artıran Biden , Trump’ın koltuğunu elinden aldı. Amerika’nın ve diğer ülkelerdeki çeşitli ünlü şehirlerin gözde yerlerinde binaları bulunan Trump ’ı yenen Biden ABD tarihinde bilinen 46. ve en yaşlı başkan olma unvanını kazandı.

abd4

Güle Güle Trump!

abd3ABD başkanlık seçimleri çok çekişmeli geçti. Kendinden emin bir şekilde seçimi kazanacağını düşünen Trump, bu mağlubiyeti beklemiyordu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Biden , tüm Amerikalılar için başkan olmaya geldiğini duyurdu. Amerikalılar, Biden ’in galibiyetinin yanı sıra Başkan Yardımcısı seçilen Kamala Harris ’in de galibiyetini kutladı. Bir kadının başkan yardımcısı olması büyük mutlulukla karşılandı.

Ünlüler Bu Duruma Ne Diyor?

Ünlüler de bu seçimlere tepkisiz kalmadı. Birçok ünlü oyuncu, şarkıcı, model ve sosyal medya fenomeni isim, taraflarını açıkça belli etmekten çekinmediler. Özellikle ünlü isim Cardi B her fırsatta Biden’ı destekleyen paylaşımlarda bulunarak günlerce süren ABD seçimlerinde Trump’ın kazandığı eyaletler için duyduğu üzüntüyü de paylaştığı bir video ile gösterdi. Ariana Grande, Dwayne Johnson, Hailey Baldwin, Selena Gomez, Beyonce, Taylor Swift, Justin Timberlake, Blake Lively ve Ryan Reynolds gibi ünlü isimler Biden ’e olan desteklerini sosyal medya hesaplarından ülkemizdekinin aksine açıkça gösterdiler. Biden’i destekleyenler dışında Lil Wayne, Lil Pump gibi isimler de Trump ’a olan desteklerini esirgemediler.

ABD seçimleri ülkemiz açısından da oldukça önemlidir. Başkan’ın yapacağı faaliyetler ülkemizin bekası için tehlike arz etmemelidir. Biden ’den önce seçilen başkanların bazı yararlarını gördüğümüz gibi gibi birçok da zararını gördük. Obama seçildiğinde ülkemizde de memnuniyetle karşılanmıştı. Müslüman kökenli olması ve isminde Hüseyin olması ona karşı olan sempatimizi artırmıştı.

İlk seçildiği dönemde güzel işler yapan Obama, ikinci dönemde tam bir felakete doğru yol almış hatta başkanlığı kaybetmeden kısa süre öncesinde de ülkemizdeki 15 temmuz darbe girişiminin arkasındaki vezirlerden olmuştu. Obama’nın aksine islamifobik açıklamalarıyla seçilen Trump’ın seçilmesi bizi üzmüştü. Trump p’ın yaptırımlarıyla ülkemizde ekonomik açıdan sıkıntılar yaşansa da S-400 yaptırımlarını çözmesi bir an olsun bizi sevindirmişti. Şu anki taze Başkan Biden’in nasıl bir tutum sergileyeceği merak konusu olsa da ülkemizin çıkarlarına uygun düşen işler olmasını temenni ediyoruz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yüksek selam ve sevgilerimle, bendeniz la edri nam-ı diğer Ogsijen. Sizlere yüksek bir divandan değil tüm dünyaya ulaşabilen geniş internet ağı vasıtası ile ulaşıyorum. Sesimin yüksek çıkması, kelimelerimin ve düşüncelerimin bol Ogsijen içermesinden kaynaklıdır. Paylaşımlarımda alıcı ayarlarınızla oynamanıza gerek yoktur.

Yorum Yap