İlginizi Çekebilir

8 Farklı Evde Yapılabilecek Hobiler

8 Farklı Evde Yapılabilecek Hobiler
74 / 100

Sıkılanlar ve yapılacak bir şey bulamayanlar için aslında evdeki vaktinizi daha eğlenceli ve verimli geçirmenin birçok yolu var. Evde yapabileceğiniz aktivitelerle hem sıkıntınızı geçirebilir hem de çeşitli edinebilirsiniz. İşte evde kaliteli zaman geçirirken aynı anda yeni aktiviteler yapabileceğiniz hobiler.

1Kâğıtların Dünyası; Origami

Origami

Estetik yönden oldukça şık tasarımlar elde edebileceğiniz kağıt katlama sanatı origami ile eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Origami sanatı ile pek çok farklı şekil ve hayvan motifleri evinizi süslemeniz de size yardımcı olabilir.

2Geleneksel Ve Modern El İşi: Kanaviçe

Kanavice scaled

Kanaviçe son zamanların en popüler aktiviteleri arasında yer alıyor. Özellikle modern görünüme sahip tasarımlar ile işlenen kanaviçeler evinizin daha şık bir görünüme kavuşmasını sağlayabilir. Sevdiklerinize hediye etmek için de son derece uygun bir seçenek.

3Çiçek Bakımı

Cicek Bakimi

Apartman dairesinde oturuyorum diye üzülmeyin. Bahçeli ev ya da apartman dairesi fark etmez. Evinize ve zevkinize en uygun çiçekleri seçerek, hem evinize ışık dolu bir aydınlık getirebilir, hem de dinlendirici ve çevirici bir hobi edinebilirsiniz.

4Takı Tasarımı

Taki Tasarimi

Kolay bir şekilde takı tasarımı yapmanızı sağlayacak pek çok aparat ile yeni bir hobi edinebilirsiniz. Ayrıca bu sayede kendi zevkinizi kendiniz tasarlayarak, ortaya eşsiz takıların çıkmasını sağlayabilirsiniz. El işi aktivitelere merakı olanlar için uygun bir hobi çeşidi.

5Taş Boyama

Tas Boyama

Renkleri ve dekoratif öğeleri sevenler için taş boyama hobisi kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak. Evinizin çeşitli köşelerinde farklı boyutlarda taşları boyayarak, şık ve otantik bir görünüm yakalayabilirsiniz.

6Yeni Bir Dil Öğrenmek

Yeni Bir Dil Ogrenmek

Evde sıkılıyorsanız teknoloji çağının avantajlarından yararlanabilirsiniz. Günümüzde yeni bir dil öğrenmek için sanal alemde pek çok platform yer alıyor. Ücretli, ücretsiz ya da online şekilde dahil olabileceğiniz bu platformlar sayesinde yeni bir dili kolayca öğrenebilirsiniz. Unutmayın öğrenmek için hiçbir zaman geç değildir.

7Örgü Örmek

Orgu Ormek

Genellikle çoğu kişi örgüye karşı önyargılıdır. Bu durumun en büyük sebebi ise örmenin zor olduğunun düşünülmesidir. Ancak klasik gibi görünse de pek çok kolay örgü modeli sayesinde eğlenceli vakit geçirebilir, bunun yanı sıra şapka, atkı, bere ya da başka modeller de deneyebilirsiniz.

8Bileklik Yapmak

Bileklik Yapmak

Evde sıkılmadan ve kolay bir şekilde öğrenebileceğiniz pek çok bileklik modeli bulunuyor. Renk renk ipler ve desenler ile sizde takı dolabınızı genişletebilirsiniz. Özellikle son zamanlarda en çok moda olan arkadaşlık bileklikleri ise sevdiklerinize hediye etmek için güzel bir seçenek.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yüksek selam ve sevgilerimle, bendeniz la edri nam-ı diğer Ogsijen. Sizlere yüksek bir divandan değil tüm dünyaya ulaşabilen geniş internet ağı vasıtası ile ulaşıyorum. Sesimin yüksek çıkması, kelimelerimin ve düşüncelerimin bol Ogsijen içermesinden kaynaklıdır. Paylaşımlarımda alıcı ayarlarınızla oynamanıza gerek yoktur.

Yorum Yap