İlginizi Çekebilir

100 Bin TL ile İş İmkanları Nelerdir ?

iş imkanları
79 / 100

Girişimci ve finansçıların karlı bulması amacıyla sermayesi 100 bin lira olan bir iş teklifi için önce detaylı bir piyasa araştırması yapılmalıdır. Bunun yanı sıra eğitim düzeyiniz, referanslarınız ve olduğunuz konumun şartları bu durum için önemlidir.

iş imkanları

 

1İş Fikirleri Nelerdir?

Alternatif iş fikirleri arasında soğuk hava deposu kurmak, çok satılan ürünleri internette satışa sunmak, tavuk çiftliği kurmak, Çin’den mal getirtip satmak, kreş açmak gibi birçok iş imkanları fikir bulunmaktadır.  Bunun yanı  sıra, salep tohumu yetiştirebilirsiniz, sağlık alanında hizmet yapmak isterseniz medikal açabilirsiniz. Mobilya atölyesi kurabilir ve mobilya satışı yapabilirsiniz.

Son yıllarda en çok gündeme gelen konulardan biri üniversite öğrencilerinden tutun da ev hanımlarına kadar herkesin yapabileceği bir iş teklifi olarak solucan gübresi imalatı yapabilirsiniz. Otomobil kurtarıcı çekiç alıp ister operatör olarak kendi işinizi yapın isterseniz operatöre teslim edin belirli bir ücret karşılığı işinizi yapsın. Hediyelik eşya dükkanı açmak, pizza dükkanı açmak ki bu yiyecek sektörü daima satış yapar. 

2100 bin Lira İle Yapılacak İlginç İş İmkanları

3140

 

100 bin lira ile Tarımsal iş düşünceniz varsa kesinlikle önerilir. Halk ekmek bayiliği almak, ekmek sürekli satışı olan bir gıda bu sebeple getirisi iyi iş imkanları arasında olabilir. Sakız koyunu yetiştiriciliği, son zamanlarda çiftlik kurmak ya da hayvan yetiştiriciliği yapmak alternatif iş sahalarını oluşturmakta, denemekte fayda olabilir. Tabi öncelikle nelerin satılıp satılmadığını öğrenmek amacıyla bir araştırma yapmak gerekebilir. Cafe bayiliği satın almak, son zamanlarda gençlerin gözdesi cafeler, insanların sosyalleştiği aynı zamanda bir şeyler yiyip içtiği yerler. Seracılık yapmak her mevsimde her meyveyi ya da sebzeyi yiyemeyiz. Antalya’ da, Adana ya da Mersin’de yaşıyorsanız bu fikir önerilir. Sonuçta ikliminiz seracılık için uygun satıcılarla anlaşıp Türkiye’nin her yerine satış yapabilirsiniz.

Yeni yatırım fikirleri üretip yeni iş sahaları kurabilir hatta yöneticiliğini yapabilirsiniz.  Elektrik malzemeleri toptancılığı, toptan elektrik malzemeleri alıp satışını diğer firmalardan daha uygun yaparak bu işe başlayabilirsiniz. Tüm bayilik fikirleri, örneğin bir market bayisi olacaksanız bunun için, iş deneyimine sahip olmak, gücünün olması, dükkan ve kira kontratı, marketin bulunduğu yere en yakın market zincirleriyle irtibatta olmak, niyet mektubu oluşturmanız gerekiyor. Bunun dışında her marketin ayrı ayrı talebi olabiliyor. Siz de 100 bin lirayla ne yapabilirim diye düşünüyorsanız. İşte iş imkanları burada!

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yüksek selam ve sevgilerimle, bendeniz la edri nam-ı diğer Ogsijen. Sizlere yüksek bir divandan değil tüm dünyaya ulaşabilen geniş internet ağı vasıtası ile ulaşıyorum. Sesimin yüksek çıkması, kelimelerimin ve düşüncelerimin bol Ogsijen içermesinden kaynaklıdır. Paylaşımlarımda alıcı ayarlarınızla oynamanıza gerek yoktur.

Yorum Yap