Duyuru:

info@sinankuzucu.com.tr adresine mail gönderebilirsiniz.

  • Garbon
  • 267
  • 10 Ocak 2017
  • 0
  •  

Yeni MacBook Pro’nun Pil Sorunu Araştırılıyor

Apple MacBook Pro ile ilgili gelen kullanıcı eleştirileri teknoloji dünyasında geniş yankı buldu. Bir süredir Consumers Reports isimli tüketicilerden gelen raporları toplayan ve kendisi de yeni çıkan elektronik teknoloji ürünler üzerinde performans, hız ve batarya testleri yapan platform Apple’ın bu son ürününe karşı olumsuz eleştirilerde bulunmuştu. MacBook Pro pil ömrünü yetersiz bulan Consumers Reports bir yazılım güncellemesi ile bu sorunun düzeltilmesi önerisinde bulunmuştu.

Değişikliklerin ardından yeniden ürünü test etmeyi düşündüklerini de ifade etmişlerdi. Apple ise başta MacBook Pro için bir batarya süresi sorununun mevcut olmadığını dile getirmiş, daha sonra ise bu sorunu tespit etmek ve düzeltmek adına Consumers Reports oluşumu ile birlikte çalışmayı planladıklarını açıklamıştı. Bu açıklama ise Apple yetkililerinin twitter hesabından gelmişti. Apple’a bakılırsa yeni modelin pil ömrü 10 saate kadar süreklilik sağlıyor. Consumers Reports ise yaptığı testlerde bu ömrün üç buçuk saate kadar düşebildiğini söylüyor. Öte yandan testler, üründen beklenen performans ve sunuculara göre de değişiyor. Örneğin sunucu olarak Safari ya da Google Chrome kullanılması pil ömrünün farklı saatlere kısalmasına sebebiyet veriyor. Bu haberlerin Apple MacBook Pro satışlarında bir düşüşe neden olacağı tahmin ediliyor. Öte yandan iPhone 7’nin beklenen etkiyi yaratamaması üzerine gelen bu haber, Apple’ın 2016 senesini sıkıntılar içinde kapatmasına neden olacak gibi duruyor. CES 2017 forumunda bu imajın düzelmesi bekleniyor.

Yazar: Garbon #editor

E-ticaret, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya, SEO, SEM, Blog Yazarı, Her birşey hatta hiç birşey. #ecommerce #SEO #SEM #DigitalMarketing #SocialMedia
Tüm Yazılarına Git

BENZER KONULAR

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ