Duyuru:

info@sinankuzucu.com.tr adresine mail gönderebilirsiniz.

  • Garbon
  • 213
  • 5 Ocak 2017
  • 0
  •  

Siber Güvenlik Ordusu İçin Hacker Aranıyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın yeni yol haritası dahilinde, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu için hackerlar işe alınacak. Hacker, internet sınırlarını yıkan ve gizliliğe müdahale eden isimsiz bireyler olarak biliniyor. İşe alım haberi, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Ömer Fatih Saylan’ın yaptığı bir açıklama ile duyuruldu.Bu açıklamada maaşları 5 bin ile 10 bin Türk lirası arasında değişecek olan hackerların, ülkeye karşı yapılan ve yapılacak olan siber saldırılara karşı savaşmak için kullanılacağı açıklandı. Deyim yerindeyse, bakanlığa bağlı bir siber ordu kurulacak ve internet ortamındaki gizlilik ve güvenilirliğimizden bu ordu sorumlu olacak.

İşe alımın bir kaç aşamada gerçekleşeceği belirtilirken, bu aşamalarda en çok dikkat edilecek özelliklerin, başvuru yapacak kişilerin daha evvel bir suça karışmamış olması ve iş saati gözetmeksizin çalışmaya uygun olması kriterleri olacağı belirtildi. Daha sonraki aşamalarda, adayların siber konularda yetenekleri de ölçülecek ve en başarılı olanlar bu pozisyonlara alınacak. Bu siber çalışanların ilk önceliğinin ülkemizin gizli belgelerine sızmaya çalışan internet hırsızlarına karşı mücadele etmek olduğu belirtildi. Ayrıca, ülkenin altyapı sistemlerini çökertme girişimleri gibi durumlarda bu siber ordu tarafından bertaraf edilecek. Henüz kaç kişinin işe alınacağı belirsizken, çalışanların iş koşullarına dair detaylı açıklamalar da yapılmadı. Ancak devler bünyesinde çalışan klasik memurlardan daha farklı hayat şartlarına sahip olacakları tahmin ediliyor.

Yazar: Garbon #editor

E-ticaret, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya, SEO, SEM, Blog Yazarı, Her birşey hatta hiç birşey. #ecommerce #SEO #SEM #DigitalMarketing #SocialMedia
Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ