Duyuru:

info@sinankuzucu.com.tr adresine mail gönderebilirsiniz.

  • Garbon
  • 308
  • 11 Ocak 2017
  • 0
  •  

Özgüven Sahibi Olmanın Yolları

Eğer hayatımız da başarı sahibi olmak istiyorsak bunun için öncelikle kendimize olan güvenimizi gözden geçirmeliyiz. Eğer bir hedefimiz varsa öncelikle başarmak için ne kadar ısrarlı olduğumuza, başarmayı gerçekten ne kadar istediğimize bakmalıyız. Başarmamız hayatımızda neleri etkileyecek sizi ne şekilde etkileyecek bunları göz önünde bulundurmalıyız. Verdiğimiz karar sonrasında en önemli şey dış etkenlerden, müdahalelerden etkilenmememiz. Size yapılan olumlu veya olumsuz müdahalelere hayır cevabını vermeyi öğrenmeniz gerekir. Sonuçta zaten sizin vermiş olduğunuz bir karar mevcut kendinize öyle güvenmelisiniz ki kimse bunu etkilememeli. Hayatımızda istediğimiz şeyleri elde etmek için bazı riskleri veya sorumlulukları göze almamız gerekir, bu tarz durumlarda kendimize olan güvenimiz ve başarma inancımız bunların üstesinden gelmemize yardımcı olur.

Özgüven sahibi olmak istiyorsak yapmamız gereken şeylerden biride başkalarının kendimizden daha önemli olduğunu düşünmemeliyiz. Sizin için sizden başka daha değerli kimse olmamalı. Hiç kimseden üstün olmasak da herkesle aynı değere sahip olduğumuzu düşünmeliyiz. Özgüven sahibi olmanın yollarından biride yaptığınız ve başarısız olduğunuz durumlarda kendinize bir ceza veya başardığınız durumlarda ödül verebilirsiniz. Bu durum sizin her şeyin daha iyi farkına varmanızı sağlar. Daha önce kendinize güvenemediğiniz için yapamadığınız hayallerini düşünün. Düşündüğünüzde yapabileceğiniz şeylerdi aslında değil mi ? Başarmak sadece sizin elinizde ama öncelikle kendinize güvenmeniz ve kendinizi sevmeniz gerekir. Gün içerisinde size bu güveni verecek cümleler kurabilirsiniz. Zaman zaman bu cümleleri kendinize söyleyip motive olabilirsiniz. Herkes yapabiliyorken sizin yapmamanız için bir sebep yok. Başarmanız için yapmanız gereken şey sadece yapabileceğinize inanmanızdır.

Yazar: Garbon #editor

E-ticaret, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya, SEO, SEM, Blog Yazarı, Her birşey hatta hiç birşey. #ecommerce #SEO #SEM #DigitalMarketing #SocialMedia
Tüm Yazılarına Git

BENZER KONULAR

Genel Öfke Kontrolü Nedir ? 16 Ocak 2017   0

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ