Duyuru:

info@sinankuzucu.com.tr adresine mail gönderebilirsiniz.

  • Garbon
  • 263
  • 15 Ocak 2017
  • 0
  •  

Olumlu Bakış Açısı Nasıl Geliştirilir ?

Hayatımız da bazen her şey istediğimiz gibi gitmeyebilir. Hatta bazen bu olumsuzlukları art arda yaşayabiliriz. Bu dönemler de en önemli şey bundan sonra her şeyin olumsuz olacağı düşüncesine kapılmamak olmalı. Sonuçta herkes olumsuz süreçler yaşayabilir, bu konuda siz ilk değilsiniz ve olumsuzluk yaşadığınız son olayda olmayacaktır. Önemli olan bizim bu süreci nasıl anlatabileceğimiz. Bu süreçte kendinize olan inancınız çok önemli. Olumsuz bir durum yaşasanız da durumu düzelteceğiniz konusun da kendinize inanmalısınız. Sonrasın da yaptığınız işi gözünüzde daha sevimli hale getirecek şekilde düşünün.

Mesela bir zorunluluk olarak görevinizi yapmayın. Bu size zevk veren bir iş haline dönüşmeli. Gün sonunda aklınıza olumlu olan anları getirerek kendinizi motive edebilirsiniz. Belkide bazen yaşadığımız bu olumsuzluklar bizi asıl hedefimize ulaşmak için bir basamak olabilir. Yaşadığımız her olay sonucunda iyi veya kötü şeyler öğretir bize. Geçmişte yaşadığınız bu olumsuz anları sürekli aklınıza getirerek bu anları tekrar tekrar yaşamayın. Bu durum geleceğiniz için size aynı kaygıları ve korkuları yaşatmasın. Çalışmalarınızı kendinizi daha iyi hissettirecek farklı ortamlarda yapmaya devam edebilirsiniz. Size iyi gelecek bir dans grubuna, müzik grubuna yada yeteneğiniz olan alternatif bir projeye katılabilirsiniz. Bu dönem içerisinde size zor gelen şeyleri aslında yapmakta sandığınız kadar zorlanmadığınızı göreceksiniz. Bulunduğunuz ortamlarda sizi mutlu eden hava bakış açınızın değişmesine de etkili olacaktır. Artık bu olumsuzlukların aslında size hedefinize ulaşmanız için küçük basamaklar olduğunu düşünerek olumlu yönlerini görebilirsiniz. Sonuçta hayatta bize yanlış gelen her olay yeni bir doğru öğrenmemize sebep olmaz mı ?

Yazar: Garbon #editor

E-ticaret, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya, SEO, SEM, Blog Yazarı, Her birşey hatta hiç birşey. #ecommerce #SEO #SEM #DigitalMarketing #SocialMedia
Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ