Duyuru:

info@sinankuzucu.com.tr adresine mail gönderebilirsiniz.

  • Garbon
  • 255
  • 16 Ocak 2017
  • 0
  •  

Öfke Kontrolü Nedir ?

Bazen hayatımızda her şey yolunda gitmeyebilir. Hayatımızda istediğimiz şeyler olmadığında bu bizde olumsuz duygu ve düşüncelere yol açabilir. Zaman zaman sinirlerimize hakim olmayabilir. Bu esna da aslında öfkemizi sınırları içerisinde yaşamalıyız. Öfkemizin dozu bize ve çevremize zarar vermemeli. Öfkeli olduğumuz anlar da yaşadığımız olay bizim gözümüzde yaşadığımızdan daha şiddetli gözükecektir. Öncelikle bu tarz durumlarda herhangi bir karar vermemeliyiz. Çünkü bu durumda aldığımız karar yeterince sağlıklı olmayacaktır. Öfkelendiğiniz de öncelikle kendinizi sakinleştirip yaşadığınız anı ve tepkiyi tekrar gözden geçirin. Karşınızdaki kişinin size söylediği şeylerin olumlu taraflarını da göz önünde bulundurun. Eğer bu durum hala sakinleşmeniz için yeterli olmazsa sizin gergin olmanızı sağlayan ortamdan ve kişilerden uzaklaşın.

Çünkü bu ortamda bulunmanız karşılıklı yanlış sözlerin söylenmesine, ortamın daha da gerilmesine neden olacaktır. Kendinizi sakinleştirecek şeyler yaparak öfkenizi yatıştırabilirsiniz. Bu sizi sakinleştirecek bir söz,müzik veya farklı bir aktivite olabilir. Hayatımız boyunca önümüze engellerle ve istemediğimiz durumlarla karşılaşabiliriz. Bu durumları kendimizi olumsuz etkilemeyecek şekilde atlatabiliriz. Yapmamız gereken kendimizi sakinleştirecek şeyi bulmamızdır. Farkında olmanız gereken öfkenin olumsuz durumda bir fayda sağlamayacağıdır. Öfke kontrolü sizin olumsuz yaşadığınız bu olaylarda duygularınıza hakim olmanızdır. Öfke kontrolü aşamasında önemli olan sizin sinirlenmenize neden olan asıl şeyi tespit etmenizdir. Pek çoğumuz bazen bizi gerçekten üzen durumları görmek istemeyiz. Öfkenizi kontrol altına alabilmek için diyaloglarınız da aklınıza ilk gelen şeyi söylemeyin ve bu konuşmalarda hemen savunmaya geçmeyin. Olumsuz sözler karşısında öfkeniz bir tartışmaya sebep olmamalı.

Yazar: Garbon #editor

E-ticaret, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya, SEO, SEM, Blog Yazarı, Her birşey hatta hiç birşey. #ecommerce #SEO #SEM #DigitalMarketing #SocialMedia
Tüm Yazılarına Git

BENZER KONULAR

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ