Duyuru:

info@sinankuzucu.com.tr adresine mail gönderebilirsiniz.

  • Garbon
  • 391
  • 26 Aralık 2016
  • 0
  •  

Google’ın Yeni Klavyesi Gboard Android İçin Yayınlandı

Google tarafından üretilen gelişmiş klavye Gboard artık çok daha geniş bir kitle tarafından kullanılabilecek çünkü yeni klavye nihayet Android telefonlar ve tabletler için de kullanıma sunuldu. İçinde Türkçe’nin de yer aldığı yüz küsür dilde hizmet veren Gboard klavye, özellikleri ile tüketicileri oldukça şaşırttı. Bu diller arasında geçiş yapma, aynı anda birden fazla dil kullanma gibi gelişmiş teknolojik özellikler de klavyede yer alıyor. Klavye bir süredir Apple ürünler için kullanılabiliyordu ancak Android pazarı için henüz sunulmamıştı. Gboard klavyenin en güzel özelliği olarak Google arama motoru ile bağlantılı olması gösteriliyor. Bu sayede arama özellikleri oldukça hızlı ve gelişmiş oluyor.

Klavye, Google tarafından varsayılan klavye olarak da Google Keyboard yerine geçerek güncellendi. Böylece özel olarak Google Play Store’a girip klavyeyi indirerek telefonunuzun ayarlarınızı değiştirmenize de gerek kalmadı, klavye otomatik olarak güncellenerek telefonlara kendisi eklenecek. Gboard klavyenin bir diğer dikkat çeken özelliği ise kaydırarak yazma olanağı sunması. Bu olanak glide olarak isimlendirilmiş. Glide ile yazma hem çok hızlı hem de özellikle büyük ekranlı akıllı teknolojik ürünler için oldukça pratiklik sağlayan bir durum olarak görülüyor. Ayrıca klavyede emoji yerleştirme ve GIF ekleme özellikleri de mevcut. Bu ekstra yazı ürünlerini aramanıza da olanak tanınıyor. Google, Android ürünler için yeni klavyesini kullanıma sunmadan önce, bir tanıtım videosu da yayınladı.

Yazar: Garbon #editor

E-ticaret, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya, SEO, SEM, Blog Yazarı, Her birşey hatta hiç birşey. #ecommerce #SEO #SEM #DigitalMarketing #SocialMedia
Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ