Duyuru:

info@sinankuzucu.com.tr adresine mail gönderebilirsiniz.

  • Garbon
  • 257
  • 7 Ocak 2017
  • 0
  •  

Firefox İçin Windows XP ve Vista Açıklaması

Yeni yıl yaklaşırken, internet devi Mozilla’nın yeni seneye dair planlarını açıklaması bir süredir bekleniyordu. Mozilla, kar amacı gütmeyen ve prensipleri para kazanmanın üzerinde tutmayı amaçlayan teknolojik bir oluşum. Mozilla Firefox ise bu oluşumun en çok bilinen ve tüm dünyada oldukça yaygın bir şekilde kullanılan bir internet tarayıcısı desteği. Mozilla, bir süredir Windows XP ve Windows Vista için Firefox desteği sağlıyordu. Bu desteğin yeni yılda da devam edeceği yapılan bir açıklama ile duyuruldu.

2017 yılının Eylül ayına dek kesin olarak desteğin devam edeceği ifade edildi. Buna göre, desteğin tam olarak ne zaman sona ereceği kararı da yeni yılda verilecek. Öte yandan Mozilla, Firefox ESR ( Extended Support Release ) adı verilen bir servis de sunuyor. Bu servis daha çok okullar, kamu kuruluşları, dernekler gibi oluşumların kullanımı için sunuluyor. Firefox ESR desteğinin de yeni yılda Winsows XP ve Windows Vista için 2017’nin Mart ayında kullabılabilir olacağı da açıklamada yer alan detaylar arasında bulunuyor. Öte yandan Windows bu sürümleri üzerine bir çok farklı sürüm de çıkardı. Bu nedenle desteğin çok uzun süre daha devam etmeyeceği düşünülüyor. Çünkü Mozilla da Windows da kullanıcıların en son sürümleri kullanması taraftarı olarak biliniyor. Mozilla tarayıcısı Firefox’un yeni sürümlerinin bu işletim sistemlerinde destek sağlamayacağı da bu tahmini kanıtlar nitelikte.

Yazar: Garbon #editor

E-ticaret, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya, SEO, SEM, Blog Yazarı, Her birşey hatta hiç birşey. #ecommerce #SEO #SEM #DigitalMarketing #SocialMedia
Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ