Duyuru:

info@sinankuzucu.com.tr adresine mail gönderebilirsiniz.

  • Ogsijen
  • 329
  • 7 Aralık 2016
  • 0
  •  

Facebook’a Yeni Güncelleme

Hemen herkes tarafından kullanılır hale gelen facebook paylaşım yapmanın ya da insanların arkadaşlarıyla iletişime geçmesinin yanı sıra haber almak, gündemi takip etmek için de kullanılmaya başlandı. Sabah kalkınca ilk iş mesajlarını ve bildirimlerini kontrol eden insalar ana sayfada gezindikleri sırada da gündemden,neler olup bittiğinden haberdar oluyor. Ancak Facebook üzerinden haber almak zaman zaman yanıltıcı olabiliyor. Haber başlıkları ilgi çekici olması için çarpıtılabiliyor ya da habere içerikten tamamiyle farklı bir başlık atılabiliyor. Bu durumu fark eden Facebook geliştiricileri yeni bir güncellemeyi kullanıma sundu.

 

 

Kullanıcılar Haber Başlıklarının Doğruluğunu Değerlendirecek


Yeni güncelleme ile kullanıcılardan okudukları haberin başlığı ile içeriği arasındaki ilişkiyi ‘tamamen doğru, bir kısmı doğru ya da tamamen yanlış’ gibi seçeneklerle değerlendirmeleri isteniyor. Anket özelliği sonucunda geçer not alamayan haberlerin ne olacağı şuan için belirsizken Facebook’un kullanıcıların doğru habere ulaşması kaygısından ziyade tıklanma tuzağı gibi endişeler nedeniyle böyle bir güncellemeye gittiği üzerine konuşuluyor. Bu konuda henüz resmi bir açıklamama gelmemekle birlikte kullanıcıların çoğu Facebook’un haber kalitesini artırmak için böyle bir güncelleme getirdiğini düşünüyor. Facebook daha önce de tıklanma tuzağının önüne geçmek amacıyla kasıtlı olarak önemli bilgileri vermeyen, yanlış yönlendiren ve merak unsurunu kullanarak insanları tıklamaya iten haberlere yönelik kısıtlayıcı algoritmalar kullanmaya başlamıştı.

 

Yazar: Ogsijen #administrator

E-ticaret, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya, SEO, SEM, Blog Yazarı, Her birşey hatta hiç birşey. #ecommerce #SEO #SEM #DigitalMarketing #SocialMedia
Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ