Duyuru:

info@sinankuzucu.com.tr adresine mail gönderebilirsiniz.

  • Garbon
  • 204
  • 30 Aralık 2016
  • 0
  •  

Facebook İnsanları Mutsuz Mu Ediyor?

Son on senedir yaşam tarzımızın önemli ayrıntılarından biri olan sosyal medya ile ilgili yapılan bilimsel çalışmalar ses getirmeye devam ediyor. Bu çalışmalar, bilgilendirici olduğu kadar endişe verici sonuçları da ortaya koyuyor. Sosyal medya dünyasının en köklü ve en çok kullanılan uygulamalarından olan Facebook ile ilgili yapılan son çalışmalardan biri de bu durumu yinelemiş oldu. Kopenhag Üniversitesi’ndeki araştırmacıların elde ettiği verilere bakılırsa, Facebook mutsuzluğa sebebiyet veriyor olabilir.

Facebook Kıskançlığı adı verilen yeni bir durumu da gözlemlediklerini ifade eden araştırmacılar, bu durumu Facebook’ta başka kullanıcıların hayatlarıyla ilgili paylaştıklarına bakarak hissedilen kronik bir kıskançlık olarak yorumladı. Sürekli kendi yaşamını başkalarıyla kıyaslayan bu kişiler, bir süre sonra kendilerini mutsuz ve özgüvensiz hissediyorlar. Danimarka kaynaklı bu araştırmanın ilgi çekici tarafı ise hem kadın hem de erkek barındıran bin kişiyi aşkın bir grup üzerinde yaptıkları bu çalışmada iki cinsiyet için de aynı sonuca ulaşmış olmaları. Çalışma sosyal medyayı daha aktif kullanan yaş aralığı olduğu için genç insanlar üzerinde yapıldı. Araştırmanın bir bölümü de bir hafta boyunca internet ortamındaki sosyal mecralardan uzak kalmayı içeriyordu. Bu bir hafta sonunda katılımcılar, sosyal medyayı kullanmayı devam edenlere göre kendilerini daha pozitif hissettiler. Üretkenliklerinin arttığını ve daha güler yüzlü olduklarını da eklediler. Elde edilen bu sonuçlar, sosyal medyaya dair tartışmaları daha da alevlendirecek gibi duruyor.

Yazar: Garbon #editor

E-ticaret, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya, SEO, SEM, Blog Yazarı, Her birşey hatta hiç birşey. #ecommerce #SEO #SEM #DigitalMarketing #SocialMedia
Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ