Duyuru:

info@sinankuzucu.com.tr adresine mail gönderebilirsiniz.

  • Garbon
  • 245
  • 21 Aralık 2016
  • 0
  •  

BlackBerry Mercury Ortaya Çıktı

Bir süredir akıllı telefon ve tablet dünyasından uzak duran BlackBerry firması, yeni modeli ile bu sessizliği bozacak gibi duruyor. BlackBerry Mercury adı ile gelecek olan bu model, daha önce tanıtımı yapılmadan bilgilerin basına sızdırılması ile haber olmuştu. Şimdi ise, Mercury’nin özellikleri şirketin CEO’su tarafından resmi olarak duyurulmuş durumda. Bu model, BlackBerry‘nin bir önceki modeli olan Priv ile kıyaslandığı zaman, bir çok farklılığın olduğu görülüyor. En büyük fark ise, fiziksel klavye kullanılması olacak.


Priv’de sanal klavye özelliği mevcuttu !


Fiziksel klavye, şu anki akıllı telefon piyasasına bakınca oldukça eski bir duruş gibi görünse de kullanıcıların hoşuna gidebileceği düşünülüyor. Ancak ekranın yatay kullanıldığında nasıl bir durum oluşacağı, tanıtım amaçlı verilen fotoğraflara rağmen tam olarak anlaşılmış değil ve soru işaretleri giderek büyüyor. Fiziksel klavyenin dayanıklılığının nasıl olacağı ise bir başka dezavantaj olarak görülüyor. 18 mp değerindeki arka kameranın ise telefonun en güçlü özelliği olacağı tahmin ediliyor. İşletim sistemi olarak Android kullanacak olan yeni Mercury ürünü şimdilik orta değerde bir akıllı telefon olacak gibi duruyor. İşletimci olarak ise Qualcomm’ın yer alacağı duyuruldu. Bu durumun, telefonun hızı ve performansı için olumu bir özellik olacağı düşünülüyor. Bir diğer merak edilen durum ise bu yeni modelin fiyatının ne kadar olacağı. Şimdiye dek, BlackBerry‘nin tüm ürünleri beklenilenden daha pahalı olarak bulunmuştu.

Yazar: Garbon #editor

E-ticaret, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya, SEO, SEM, Blog Yazarı, Her birşey hatta hiç birşey. #ecommerce #SEO #SEM #DigitalMarketing #SocialMedia
Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ