Duyuru:

info@sinankuzucu.com.tr adresine mail gönderebilirsiniz.

  • Garbon
  • 238
  • 4 Ocak 2017
  • 0
  •  

Apple Nokia’ya Resti Çekti

Yakın zamanda Nokia, teknoloji devi Apple’a karşı açtığı tazminat davası ile gündeme geldi. Bu davanın gerekçesi ise Apple’ın patent ihlalinde bulunması olarak gösterildi. Teknoloji dünyasında bu tarz hak ihlali davalarına sıkça rastlanıyor ve dava sonuçları da çok büyük rakamlarda tazminatlarla son buluyor. Apple’ın ise Nokia’ya karşı attığı adım şok etkisi yarattı. Apple, AppStore adı verilen ve uygulamaların satın alınıp güncellemelerinin yapıldığı online mağazasında Nokia’nın bazı ürünlerinin satışını durdurdu. Böylece Apple marka akıllı telefonların ve tabletlerin kullanıcılarının Nokia ürünlerini indirmesi ile araya bir baiyer getirildi.

Bu durumun elbette Nokia’nın online ürünlerinin satışlarını oldukça düşüreceği tahmin ediliyor. Öte yandan bu durum teknoloji dünyası için yeni değil. Daha önce de başka firmalara karşı Apple bu tutumu sergilemiş ve oldukça başarılı olmuştu. Nokia’nın Apple tarafından engellenmesinin en büyük etkisi ise Withings ürünlerinde görülecek. Withings Nokia’nın bir süre önce oldukça astronomik bir fiyatla satın aldığı bir oluşum. Dijital ve sanal sağlık konularında hizmet veren Withings uygulamaları Nokia’nın yakın dönemde en çok ses getiren hamlelerinden biri olmuştu. Şimdi teknoloji dünyası 32 patente dair Apple’a açılan bu davanın nasıl sonuçlanacağını bekliyor. Nokia, pazardaki baskıya boyun eğip taleplerini mi azaltacak yoksa Apple yüklü bir tazminat mı ödemek zorunda kalacak? Teknoloji dünyasında özellikle akıllı telefon pazarında giderek silinen Nokia’nın karşılık olarak atacağı adım bekleniyor.

Yazar: Garbon #editor

E-ticaret, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya, SEO, SEM, Blog Yazarı, Her birşey hatta hiç birşey. #ecommerce #SEO #SEM #DigitalMarketing #SocialMedia
Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ